Punakõrv-ilukilpkonnad. Foto on illustreeriv.

Foto: Pixabay
Toimetas Aare Kartau 2. november 2021 08:54

Tokyo lähedal asuvas Narita lennujaamas on tekkinud omamoodi probleem. Nimelt elab lennuraja kõrval asuvas veehoidlas ohtralt kilpkonni, kes võivad ekspertide hinnangul lennutegevust ohustada. Hiljuti suleti üks kahest maandumisrajast, kuna seal märgati tatsamas suurt kilpkonna, kirjutab NHK.

Lennujaama ametnikud, kes on teatanud lennurajal tegutsevatest kilpkonnadest ka varem, usuvad, et lennuraja sulgemiseni viinud juhtumi puhul oli „süüdlaseks“ punakõrv-ilukilpkonn. Kuna tolle liigi paljunemisvõime on väga kõrge, kardavad ametnikud, et tulevikus võib roomajaid üha enam rajale sattuda, mis tekitaks ohtralt probleeme. Neid on viimasel ajal märgatud ka üha rohkem.

Jaapani ajakirjanikud külastasidki lennujaama kõrval asuvat veekogu ja märkasid seal suurt hulka kilpkonni. Samuti polnud veehoidla ja lennuraja vahel mingeid tõkkeid. Kohaliku lennunduseksperdi Kobayashi Hiroyuki sõnul on vaja kiiresti tegutseda ja võtta kasutusele vajalikud meetmed. Tema hinnangul on kilpkonnad lennukimootoritele ja muudele osadele ohtlikumad kui näiteks kokkupõrked lindudega. Seda eelkõige kilpkonnade tugevate kilpide tõttu.