Foto: Viimsi vald
Toimetas Triinu Laan 1. november 2021 14:21

Esmaspäeval sõlmisid Viimsi valla juhtimiseks koalitsioonilepingu Reformierakond, Eesti 200, valimisliit Vali Viimsi ja Isamaa. Nelja osapoolega tagatakse võimalikult laiapõhjaline koalitsioon.

Koalitsioonipartnerid näevad vajadust koostada Viimsi vallale 20 aastane arengustrateegia, anda uus mõõde valla keskkonnahoiule (sh laiendada kaitsealasid), alustada valla uue üldplaneeringu koostamist, tugevdada hariduse kvaliteeti ning pöörata veelgi suuremat rõhku viimsilaste vaba aja veetmise ja sportimise võimaluste laiendamisele.

Valdkonnad jagatakse osapoolte vahel järgmiselt: vallavanema koht ja üks abivallavanema koht (planeerimise, ehituse ja kommunaalvaldkond) jäävad Reformierakonnale; haridusvaldkonna abivallavanema koht jääb Isamaale, kultuuri- ja spordivaldkonna abivallavanema koht läheb Eesti 200-le ning sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna abivallavanema koht valimisliidule Vali Viimsi.

Volikogu esimehe koht jääb kokkuleppe kohaselt Eesti 200-le.

Loodav võimuliit näeb, et vallavanemana jätkab Illar Lemetti ja volikogu esimehe kohale asub Lauri Hussar.

Uues Viimsi volikogus on Reformierakonnal 6, Eesti 200 3 ning Vali Viimsil ja Isamaal 2 kummalgi 2 mandaati, mis annab 21 kohalises volikogus kokku 13 kohta.