Eesti uudised

GALERII | TÄHELEPANU, VALMIS OLLA, TESTIMA! Kuidas algas koolipäev Tartu gümnaasiumis? Miks mõned koolid veel proovivõtmisega ei alusta? (11)

Laura Saks, 1. november 2021 11:35

Esmaspäeva testihommik Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi võimlas.

Foto: Kollaaž (4× Aldo Luud)

Kui Õhtuleht Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumisse jõudis, oli testimine juba alanud. Õpilased urgitsesid pulgakesega ninas ja vaatasid nutiseadmest juhendavat videot, et proov ikka õigesti võetud saaks. Uue korralduse järgi tuleb testida kolm korda nädalas esimese tunni alguses, kuid paljud koolijuhid on teada andnud, et nemad esmaspäeval veel testimisega ei alusta. Mis valmistab nendele koolidele muret?

Soe sügishommik Tartus. Kell hakkab saama pool kaheksa ja varasemad ärkajad on end juba kooli vedanud. Siginat-saginat jagub. Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi kooliuksest sisse astudes paistab ukseavast ere valgus. Seal on võimla, kuhu õpilastel tavapäratult enne tundide algust suunduda tuleb.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.10.2021
Juhtkiri | Pulk ninna, aga edasi?
31.10.2021
JÄRJEKORDNE KOBARKÄKK? Koolidesse saadetavad testid olid algselt märgitud professionaalseks kasutamiseks. Koolijuht: tean paljusid koole, kes testima ei hakka
29.10.2021
„SEE ON MEELETU LOGISTIKA!“ Nakatunud õpilaste lähikontaktseid peab nüüdsest tuvastama ja teavitama kool
28.10.2021
VIDEO | Uuest nädalast peavad Covid-tõendi esitama ka noored alates 12. eluaastast