Eesti uudised

Maskivastased terroriseerivad taas kaupluseid: nad keeldusid maski ette panemast ega olnud nõus lahkuma (480)

Toimetas Keit Paju, 30. oktoober 2021 12:35

Foto: Martin Ahven

Põhja prefektuur jagab ühismeedias lugu reede õhtul toimunud sündmustest: viis inimest planeerisid pahatahtlikult siseneda ilma maskideta Merimetsa Selverisse ega olnud ka nõus poest lahkuma. Sama lugu juhtus ka Lasnamäel asuvas kaupluses. Politsei viis maskivastased jaoskonda ja alustas menetlust.

29. oktoobri õhtul planeerisid viis inimest pahatahtlikult siseneda ilma maskideta Paldiski maanteel asuvasse kauplusesse . Nad keeldusid maski ettepanemisest ja ei olnud nõus kauplusest lahkuma. Politsei viis kõik inimesed edasisteks toiminguteks jaoskonda, kus alustati väärteomenetlust.

Samal teemal

Samal õhtul sai politsei teisegi väljakutse Lasnamäele ühte kauplusesse, kus kaks naist keeldusid maski ettepanemisest ja kauplusest lahkumast. Sündmuskohale saabunud politseipatrull viis naised jaoskonda ning ka nende suhtes alustati väärteomenetlus.

Eilsed väärteomenetlused alustati nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse § 46´2 järgi. Inimesi võidakse karistada rahatrahviga kuni 400 eurot.

„Kuigi mõlemad sündmused lahenesid poes rahumeelselt, on väga kahetsusväärne, et inimesed oma pahameelt praeguses kriisiolukorras sellisel viisil väljendavad. Ilma maskita teadlikult poodi sisenemine või muud sarnased tegevused ja üleskutsed ei aita mitte kuidagi kaasa piirangute leevenemisele ja kriisist väljatulemisele,“ meenutab prefektuur.

„Lisaks on selline käitumine sündsusetu ja ebaeetiline, sest koroonaviiruse tõttu sureb kahjuks iga päev mitmeid eestlasi ja meie tublid meedikud töötavad haiglates oma võimete piiril. Politseile on koroonakriis elude päästmise missioon. Sestap reageerime sarnastele sündmustele alati. Selgitame inimestele veelkord maski kandmise olulisust ning alustame ka väärteomenetlust,“ lisab prefektuur.

Samal teemal

30.10.2021
MÕNE PUHUL AITAB AINULT PIITS?! Mupo piletipatrulli juht: võib-olla paneks trahvihirm inimesi maski kandma
29.10.2021
ÕL VIDEO | Politsei ja terviseamet asusid maskita inimesi trahvima