Eesti uudised

Terviseameti soov: Kohtla-Järvel on koroonaseis kehv, saatke lapsed distantsõppele! (5)

Toimetas Marvel Riik, 29. oktoober 2021 11:25

OLUKORD HALB! Ida-Virumaal on koroonanumbrid punases. Seetõttu soovib terviseamet, et Kohtla-Järvel oleksid 5.–9. klassid distantsõppel: nii loodetakse katkestada nakkusahelad. Pilt on illustratiivne.

Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia

Viimase seitsme päevaga on Kohtla-Järve linnas kasvanud haigestumine Covid-19 haigusesse niivõrd, et terviseameti esindaja tegi linnavalitsusele ettepaneku jätkata 5.–9. klassis õppetööd distantsilt.

Terviseameti Ida regionaalosakonna juht Marje Muusikus toob ettepanekus Kohtla-Järve linnavalitsusele välja olukorra hinnangu: linnas on nakatumine koroonaviirusega ja Covid-19 haigete hulk kulgenud püsivalt tõusvas trendis. Viimase seitsme päevaga on haigestumine kasvanud 17%, küündides 28. oktoobri seisuga 218 isikuni. Seejuures on haigestumisele hoogu andnud just kooliõpilased.

Foto: Terviseamet

„Mitmes kohas töötavate õpetajate, treenerite ja ka huvitegevuses osalevate õpilaste kaudu on nakkus liikunud ühest koolist teise. Koroonaviirus on liikunud koolist koju peredesse, haigestunud on vanemad, õed-vennad ja vanavanemad. Peredest on nakkus jõudnud töökohtadesse,“ selgitas Muusikus.

Viimased reoveeuuringud ei ennusta Ida-Virumaale head, vaid vastupidi: koroonaviirust on piirkonnas väga palju ning kasv jätkub. „Kohtla-Järve reovee Covid-näit on tõusmas 2021. aasta kevadisele kõrgtasemele,“ tõi Muusikus välja. Kohtla-Järve olukorrale ei aita kaasa ka asjaolu, et vaktsineerituse tase on väga madal.

Foto: Terviseamet

Kõigest lähtuvalt teeb Muusikus linnale ettepaneku, et kuni 5. novembrini tuleks kontaktõppega jätkata algkoolis ehk 1.–4. klassides ning saata distantsõppele 5.–9. klassid. Seejuures tuleks Muusikuse hinnangul võimaldada vaid neid huvitegevusi, mis toimuvad õues või mida saab üksi teha, et vältida nakkuse levikut koolide vahel.

Samal teemal

29.10.2021
Manona Paris | Ema, kas ma suren nüüd ehk Vestlusi koroonahaige lapsega
29.10.2021
KAS LOOTUSKIIR JUBA PAISTAB? Kiirendatult on hindamisel mitu koroonaravimit,  hinnang on antud ka ivermektiini kohta
28.10.2021
Maski peab hakkama kandma nii teatris kui saunas, avalikud üritused peavad lõppema kell 23
28.10.2021
KAS VETERINAARIDELT NÕUTAKSE IVERMEKTIINI? Loomaarst Tiina Toomet: „Mul lähevad kuklakarvad turri selle jutu peale!“