Eesti uudised

Algselt avaldatud 31.oktoobril kell 10.35

Vaktsiinivastaste miitingu ajal matused läbi viinud kirikuõpetaja Eve Kruus: küll oleks hea, kui maskid peaksid kinni ka need sõnad, mis inimesi tapavad (21)

Kadri Kuulpak, 4. november 2021 08:16

KIRIK KESET KRIISI: Jaani kiriku õpetaja Eve Kruusi sõnul on kiriku roll aidata inimestes pingeid maandada.

Foto: Kollaaž (Karin Jaanus, Henri-Kristian Kirsip / Ekspress Meedia)

„Sageli on nii, et lähed räägid inimesega, tal on vaid peenikesed torud, mis ei tähenda eriti hullu seisukorda. Kaks päeva hiljem on tal juba mask ees. Ta on uimane, eriti ei räägi. Kaks päeva hiljem on ta kolmandas intensiivis. Kuu aega hiljem tuleb tema naine matust tellima,“ räägib koroonapatsientide hingehoidja ja kirikuõpetaja Eve Kruus, kes pidas Jaani kirikus matusetalitust samal ajal, kui Vabaduse väljakul toimus vaktsiinivastaste meeleavaldus.

Jaani kiriku õpetaja Eve Kruus on mitu korda elus reklaami ohvriks langenud. Siis, kui ta möödunud sajandi lõpus uudishimust leerigrupiga liitus. Viimati aga siis, kui teda haiglasse hingehoidjaks kutsuti. Endise politseiuurijana tunnistab Kruus, et vajab ellu pisut action'it (ingl. k – põnevust).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.11.2021
ÕL ARHIIV | „Palun tapke mind ära!“ Meditsiin muutub elupäästmise egiidi all piinapingiks
01.11.2021
Lääne-Harju valla elanikud saavad vaktsineerimise eest apteegi kinkekaardi
28.10.2021
HOIATUS: haiglates käivad filmimas ja töötajaid küsitlemas provokaatorid! Kas meedikud on selleks valmis?
28.10.2021
Hooldaja, kes töötab koroona intensiivravi osakonnas: „Surmaga ei ole võimalik kunagi lõpuni harjuda, kuid sellega saab toime tulla. Vahel tuleb ka peatäis nutta.“