Maailm

„OLEN IDIOOT!“ Soome kohus saatis abielupaari surnuks sõitnud eestlase vangi (12)

Greete Kõrvits, 28. oktoober 2021 16:27
Foto: Vida Press

Lääne-Uusimaa kohus mõistis eestlase Janek Tammemäe süüdi kahe inimese surma põhjustamises, raskes joobes juhtimises ja üliohtliku liiklusolukorra põhjustamises, vahendab Ilta-Sanomat. Ise ei mäleta süüalune toimunust midagi.

Traagiline õnnetus toimus aasta tagasi Espoos, Helsingi 3. ringteel. Politsei eest põgenev Tammemäe sõitis oma BMW-ga vastassuunavööndis ja põrkas kokku soomlaste Volkswageniga. 46aastane naine ja 52aastane mees hukkusid silmapilkselt. Tammemäe vajas arstiabi. Mõlema auto sõidukiirus jäi 90-95km/h kanti.

Hiljem rääkis mees ülekuulamisel, et oli õnnetusele eelnevalt manustanud vägijooki ning ei mäleta juhtunust midagi. Promillitasemeks oli 2,17. „Olen idioot,“ tunnistas ta politseinikele.

Kohus mõistis Tammemäe neljaks aastaks ja kaheks kuuks vangi. Kuigi prokurör vaidles, et mehe tegu oli tahtlik, leidis kohus siiski, et tegemist oli kriminaalse hooletuse, mitte tahtliku tapmisega. Tapmist eitas ka süüalune ise, kuid kõik muud süüdistused võttis ta omaks ning avaldas toimunu pärast kahetsust.