SEL AASTAL ON JÕULUD VÄIKSEMAD? Ettevõtted on küll pühadeajaks valmis, kuid see ei tee raskusi olematuks.Foto: PantherMedia/Scanpix
Greete Kõrvits 28. oktoober 2021 04:55

Eelistan odavamaid toidupoode, ka Ameerikas viibides. Veel hiljuti maksis suur pakk peekonit ühes sellises poeketis 3,49 dollarit. See oli juba iseenesest natuke kallim kui koroonaeelsel ajal. Järsku aga… 4,09! Tervelt 60 senti (u 52 eurosenti) kallim. Mõni võib öelda, et mis sellest, ega siis 60 sendist vaeseks jää. Kui aga iga kaubaartikli hind samavõrra tõuseb, siis pole nalja. Kogu maailma ähvardavad jõulude eel hinnatõus ja ka leludefitsiit.

Keerulise olukorra ühes keskmes seisab Hiina, mida on tabanud tõsine energiakriis. Säästmise ettekäändel elektri väljalülitamist on kogenud 20 provintsi. Vajakajääk paberist, toidust, tekstiilist ja muust mõjutab tarbijat nii kodumaal kui ka kogu maailmas, kirjutab BBC. Selle aasta jõuludel võib puudus olla „Made in China“ mänguasjadest, iPhone'idest ja riietest. Enam kui pool Hiina elektritoodangust tuleb kivisöest, mille hind tõuseb kõikjal.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad