Eesti uudised

ÕL VIDEO | Tehismõistuse insener: kui tehisintellekt on juhtumisi pahatahtlik, saame kõik surma

Kadri Paas | Video: Tatjana Iljina, Robin Roots, Joosep Kask, 1. detsember 2021 12:28

7 KOMMENTAARI

l
LEKS/ 28. detsember 2021 16:16
Juhtumisi ongi tehisintellekt pahatahtlik kuna see ei tee heal ja kurjal vahet! Ja see ei näegi, et tehtu kuidagi paha on!
s
sel juhul hea tehismõistus/ 5. jaanuar 2022 16:02
kui likvideerib koheselt ahned ja rikkad et elu maal oleks jätkusuutlik
j
Jüri/ 26. detsember 2021 15:58
Tundub, et kogu praegune nn areng läheb vales suunas - igasuguseid jullasid inimesed püüavad paremaks/targemaks/kiiremaks jne arendada, aga inimene ise on heal juhul jäänud samale tasemele kui 30-40 tuhat aastat tagasi, tõenäoliselt aga jäänud jobumaks. Näiteks tehismõistust, kes/mis saaks hakkama küti-korilase eluga, on ilmselt võimatu teha, aga börsimaakler on suht suures osas ja suht edukalt juba asendatud.
x
xx/ 1. detsember 2021 13:51
Väga vale on järgmine väide (inimene võiks tänapäevaseid autosid veidi tundma õppida): "Ootamatutes olukordades. Näiteks ei saa isesõitvad autod hakkama sellega, kui tee peal ees seisab liikumatu auto. Isesõitev auto ei tunne takistust ära. "
e
e./ 2. detsember 2021 11:28
Oleksid võinud täpsustada, miks see näide konkreetselt vale oli. Auto võib teel seista mitmel eri moel. Valges, pimedas, tuledega, tuledeta, sõidurea keskel, tee äärel, üksinda või liiklusvoo keskel. Õnneks toodi näiteid ka märksa keerulisematest situatsioonidest (jalakäijatega). Kokkuvõttes jäi artiklist väga paha tunne. Inimesed sepistavad iseendile düstoopilist tulevikku aga on jaburusest teadlikud olles ikkagi selle poolt (makstakse ilmselt hästi!). Progressiusk on kordi õõvastavam usust päkapikkudesse või lihtsalt inimeste omavahelisse koopereerumisse XX saj. alguse stiilis.
h
Huvitaja/ 1. detsember 2021 13:44
Huvitav, kas inimene loobub vabatahtlikult tegevustest, mille tehisintellekt üle võtab, või kasutatakse selleks survemeetmeid?
t
tehisinktelekt/ 21. detsember 2021 12:22
hävitame ainult ahned ja rikkad üle ilma et elu keral saaks jätkuda