Maailm

POTJOMKINLIK LÄHENEMINE: Briti supermarketid varjavad lettidel haigutavat tühjust (21)

Greete Kõrvits, 26. oktoober 2021 20:30
Midagi oleks nagu valesti…Foto: Twitter/B_E_Andre

Briti toidupoed on sattunud pilketulva alla. Koroonapandeemia, Brexiti ja tööjõupuuduse tõttu tekkinud kaubapuudust üritavad mõned supermarketid varjata papist väljalõigetega, mis eemalt vaadates peaksid silma ära petma.

Poekett Tesco asetas tühjadele sparglikastidele köögiviljade pildi. Teistes poodides on märgatud papist pilte porganditest, apelsinidest, viinamarjadest ja muudest toiduainetest, vahendab The Guardian. Ikka ilusam, kui lihtsalt tühi kast või riiul.

Samal teemal

Britid vaevlevad tööjõupuuduse käes. Ida-Euroopa rekajuhid seal enam Brexiti järel niisama lihtsalt tööl käia ei saa ja valitsuse välja mõeldud ajutine tööluba neid ei meelita. Kohalikud aga, nagu selgub, ei taha lihtsamaid töid teha. Suurbritannias pole puudus mitte ainult veokijuhtidest, aga ka poe- ja laotöötajatest, kes kauba tassimise ja riiulitele sättimisega tegelda viitsiksid.

Teinekord pole küsimus isegi selles, et kaupa üldse ei oleks, vaid et poed on kunagi ehitatud ilmatu suureks. See tähendab, et nüüd, kui kaupa lettidel on iseenesest küll piisavalt, aga mitte ülekülluses nagu vanasti, jääb kundel palja silmaga peale vaadates niru mulje – mis see olgu, pooled sparglikastid on tühjad! Tegelikult kaupa isegi jagub, aga selleks, et asi liiga sovetlik välja ei näeks, tuleb appi võtta väike silmamoondustrikk.

Samal teemal

14.10.2021
Britid pahased: euroliit võtab Brexiti lepet liiga tõsiselt!
01.10.2021
Inglismaa otsib noort rekameest!