Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid ja Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat Mihhail Kõlvart.

Foto: Kollaaž (2 × Erki Pärnaku)
Toimetas Elis Kusma 26. oktoober 2021 11:55

Tallinnas koalitsiooniläbirääkimisi pidavad Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid kohtuvad viiel korral ning kui ootamatusi ette ei tule, peaks järgmise nädala teisipäevaks olema koalitsioonileping allkirjastamiseks valmis, ütles ERRi uudisportaalile Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi. Hanimägi sõnul toimuvad kohtumised selle nädala kolmapäevast reedeni ning järgmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval.

Teisipäeval peaks leping olema valmis allkirjastamiseks, kuid Hanimägi sõnul sõltub see, milline läbirääkimiste käik saab olema ja kas kõigis valdkondades jõutakse kokkuleppele.

Valdkonnad, mida läbirääkimistel arutatakse, on põhimõtteliselt kattuvad abilinnapeade tööjaotusega ehk transport, kommunaal- ja keskkonna- ning sotsiaalteemad, haridus jne, lausus Hanimägi.

Hanimägi sõnul on sotsiaaldemokraatidega kokku lepitud, et avalikkust teavitatakse läbirääkimiste käigust siis, kui sisulised kokkulepped saavutatud.