Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Elis Kusma 26. oktoober 2021 08:41

President Alar Karis sõidab visiidile, et kohtuda Helsingis Soome presidendi Sauli Niinistöga ja Vilniuses Leedu presidendi Gitanas Nausėdaga, teatab presidendi kantselei.

Presidendi välisnõuniku Celia Kuningas-Saagpaki sõnul sõidab riigipea Alar Karis visiidile Eesti jaoks oluliste partnerite juurde, et kinnitada üle tiheda koostöö jätkumist. „Ametiaja alguses on tavaks oma lähimaid rahvusvahelisi partnereid külastada ja kolleegidega tutvuda. Suhtlus Soome ja Leeduga on Eesti jaoks väga oluline, nad on meie lähimad sõbrad ja liitlased. Meil on sarnased vaated paljudes teemades, ühiselt lahendame ka tänaseid suuri väljakutseid – kliimapoliitikast julgeolekuni, koroonakriisist rääkimata,“ sõnas välisnõunik ning lisas, et nendele teemadele kavatseb riigipea ka kohtumisel keskenduda.

President Karis kohtub teisipäeval Helsingis Soome riigipea Sauli Niinistöga. Veel külastab president Karis Helsingis Konrad Mäe näitust „Maalikunsti müstika“ ning kohtub Eesti-Soome koostöö edendajatega. Eesti riigipeal on kavas külastada värskelt renoveeritud Eesti suursaatkonda ning anda ka intervjuud ajalehele Helsingin Sanomat ning telekanalile MTV3.

Kolmapäeval on president Karis Vilniuses, kus ta kohtub Leedu riigipea Gitanas Nausėdaga. Seejärel annavad presidendid ühise pressikonverentsi. Riigipea külastab ka Eesti saatkonda Vilniuses ning annab intervjuu Leedu rahvusringhäälingule LRT.

 

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

Kirjutan meile esimest korda Kui metahame et kevadel uutpandeemiat eituleks Tuleb meil üheskoosnõu 26. oktoober 2021 17:52
Kirjutan meile esimest korda Kui metahame et kevadel uutpandeemiat eituleks Tuleb meil üheskoosnõuda Eestis coroonapandeemiapõhjustaja kkallase tagasiastumist😳
Stoltenberg jah co täna ka Soomes 26. oktoober 2021 13:08
Homme Rootsi, järgmisel aastat uusi päälik Nato l
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS