Eesti uudised

VIDEO | Kuidas kolmandas koroonalaines mitte uppuda? Eksperdid otsivad pääseteed, Mart Helme uhkustab raudse tervisega (12)

Marvel Riik, 25. oktoober 2021 16:01

Tere, Eestimaa! Koroonaviiruse kolmas laine on kohal! Õiguskantsler Ülle Madise, Eesti arstide liidu esindaja dr Andres Kork ja Eesti haiglate liidu juhatuse esimees Urmas Sule rääkisid sotsiaalkomisjoni istungil, et piirangud on vajalikud, sest haiglates on olukord tõsine ning Eesti on üleüldisest katastroofist päästnud vaid vaktsiini olemasolu. EKRE endisel juhil Mart Helmel polnud kolleegidega üdini nõus.

Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Robin Roots, Tiit Blaat / Ekspress Meedia, Erki Pärnaku, Priits Simon)

Tervishoiueksperdid manasid esmaspäeval sotsiaalkomisjoni rahvasaadikutele üheselt halba kuulutava pildi koroonarindelt. EKRE käilakuju Mart Helme pidas aga paslikuks deklareerida, et tema on eluaeg terve olnud: „Ja nüüd te tahate öelda, et minusugune ei peagi ravi saama?“

Õiguskantsler Ülle Madise tõi esmaspäevasel riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil välja, et käesolevast nädalast kehtima hakanud valitsuse järgmised koroonapiirangud on õigustatud. Ta põhjendas, et enam ei saa olla eesmärk viiruseleviku piiramine, kuna koroonaviirus on siin, et jääda. Samas on vaieldamatu, et haiglate koormus on kujunenud tõsiseks probleemiks ning seda tuleb kergendada. Olukord on hapraks muutumas haiglapersonaliga, kellel pole jaksu. „See on legitiimne eesmärk,“ ütles Madise.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.09.2021
Alkoholismist ja suitsetamisest vabaks kahe tunniga – mil moel?
25.09.2021
VIDEO | Peaminister Kallas: kui mõni riigikogu liige leiab, et koroonaosakonnad pole ülekoormatud, siis ma võin teile sinna ekskursiooni korraldada
25.09.2021
Eesti Arstide Liit: üha keerulisem on leida töötajaid koroonaosakondadesse
25.09.2021
Eesti, meil on taas probleem! Toompeal uuriti tervishoiusüsteemi vastupidavust tõsinevas koroonalaines