Doktor Arkadi Popov on ise vaktsineeritud ning käinud ka mitmes ettevõttes rääkimas Covid-19 haigusest ja vaktsiinide toimest. Mõni ettevõte aga püüab töötajaid meelitada vaktsineerima rahaliste boonustega.

Foto: Kollaaž (Rauno Volmar / Ekspress Meedia, Vida Press)
Priit Pärnapuu 27. oktoober 2021 13:08

Mil moel püüavad suured ettevõtted mõjutada töötajaid koroona vastu vaktsineerima? Õhtulehele vastanud 63 ettevõtet on kasutanud erinevaid mooduseid: kes peibutab preemiaga, kes annab vaba päeva kaitsesüstist taastumiseks, kes aga esitab ultimaatumi: vaktsineeri või lahku! „Tõenäoliselt jäävad antivakserid preemiatest ilma,“ sõnas üks büroojuht, viidates lähenevale aasta lõpule. Maxima seevastu loosis vaktsineeritute vahel välja kümme reisi kahele inimesele Egiptusse, viietärnihotelli „kõik hinnas“ paketiga. Kumb on seni paremini mõjunud: piits või präänik?

„Kontorist on meil enamus vaktsineeritud, sama puudutab ka spetsialiste ja keskastme juhte. Paraku operaatorite, tõstukijuhtide ja teiste tootmistöötajate seas on vaktsineeritus väga madal. Oleme proovinud töötajaid suunata vaktsineerima, aga oleme vastu saanud isegi vägivaldset reaktsiooni,“ kirjeldas 208 töötajaga Raplamaa suurima tööandja, Kohila Vineeri tootmisjuht Andres Laht ettevõttes valitsevat suhtumist vaktsineerimisse. „Kogu see Covid-kriis on olnud ettevõtte jaoks väga kurnav. Meil on pidevalt keegi Covidiga maas või isolatsioonis. Karmimatel juhtudel on olnud maas ligi vahetuse jagu inimesi. See teeb keeruliseks hoida tehast töös ning tagada klientide tellimuste õigeaegset täitmist. Lisaks oleme maksnud kümneid tuhandeid haigushüvitiste näol inimestele, kes istuvad isolatsioonis. Oleme maksnud ületundide eest neile, kes peavad puuduvaid inimesi asendama.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

Meelis Ka 28. oktoober 2021 09:44
Artikli kokkuvõte: paljude firmade juhtkonnad on vabatahtlikult positsioneerinud end kuritegeliku süsteemi koostisosana. Sama kursi jätkumise korral lähevad mitteväktsineeritud töötajad poole/ühe aasta pärast kulla hinda, sest õla allapanijad ei ole tervisehädade tõttu töövõimelised. Need mittevaksikud peaksid tegema omaette ametiühingud, mis toetaks 2 korda suurema palga küsimisel. Ja needsamad juhtkonnad peaksid oma rahakotid selleks valmis panema - kui needsamad juhtkonnategelased ise veel püsti püsivad. Targemad neist muidugi iseennast süstinud ei ole.
Kodanik 27. oktoober 2021 20:24
Millise kriminaalse seaduse alla läheb see, kui kaubeldakse mõjuvõimuga, et survestada tegema inimese tervist mõjutavaid tegusid? Mis siis kui need Sajad tuhanded inimesed võtavadki ennast töötuks. Ühiskond kukub ju kohe kokku. Pole enam kedagi, kes midagi teeks. Praegu arvatakse naiivselt, et inimene vaktsineerib selles surve, aga kui ei vaktsineeri ja jääb endale kindlaks? Tehakse selge otsus, et sajad tuhanded homsest enam tööle tulla ei tohi. Väga hea, see tähendab, et vaktsineeritud ametnikud peavad hakkama tegema tööpäevi, et elutähtsaid asju ülevalhoida. Edu!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS