ERINEV RISKIHINNANG: Kui peaministri büroosse, kus toimetab Kaja Kallas, pääseb vaid koroonapassiga, siis näiteks kultuuriministeeriumis, mida juhib Anneli Ott, lepitakse ka kergemate lahendustega.Foto: Kollaaž (Toomas Volmer / riigikantselei, Tiina Kõrtsini, Teet Malsroos, Rauno Volmar / Ekspress Meedia, Madis Veltman / Ekspress Meedia)
Marvel Riik 24. oktoober 2021 15:53

Järgemööda on valminud ja valmimas riigiasutuste riskianalüüsid, mis peaksid näitama, kuidas on võimalik rõõmsalt koroonaviirusega tuua tagasi muretu pandeemiaeelne töökeskkond. Riigikantseleis, kuhu alla mahub ka peaministri büroo, on nõuded karmimast karmimad: tööruumidesse pääseb vaid koroonapassi ettenäitamisel.

Augusti keskpaigas teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo avalikkusele, et on saavutatud kokkulepe bioloogiliste ohutegurite määruses. 2000. aastal vastu võetud määrust täiendati koroonaviirusest tingitud ohtudega. Täienduste järgi said tööandjad ennetusmeetmena õiguse küsida töötajatelt Covid-19 haiguse läbipõdemise, negatiivse testi tulemuse või vaktsineerimise kohta ehk teha kõik selleks, et töökeskkond oleks ohutu ja töö ei katkeks. Pressiteates rääkis tervise- ja tööminister Tanel Kiik, et ennetusmeetmete valik ja alternatiivide kasutamine jääb aga tööandja teha ning oleneb riskihinnangust ja võimalustest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (30)

Häbi peaksolema avalikultoma valijatelekraevahelesi uda Ainult siis saaksandeks kuiastubReformieesko 25. oktoober 2021 06:45
facebook.com/siim.umerov
Eestirahvas 25. oktoober 2021 06:12
Enam ei ole mittemingisugust teist tagasiteed kui ebeaduslikuriigipöördega pukkironinud Peaminister kaja kallas peab võtma poliitilise VASTUTUSE. JA TAGASI ASTUMA Coroonapandeemia juba teistkordselt Eestisse toomise eest (Nii kevadel kui sügisel ) oma käpardliku ja saamatu riigijuhtimisega , Õppimata midagigi eelmisrest pandeemiatest .Tema käpardlikujuhtimise all võime end valmispanna juba kolmandaks coroonakaineke kevadel👆👆👆
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS