Laupäeval Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud vaktsineerimisvastane meeleavaldus .

Foto: Karin Jaanus
Toimetas Triinu Laan 24. oktoober 2021 14:56

Laupäeval Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud vaktsineerimisvastane meeleavaldus on pannud EKRESt lahkuma nii mõnegi aktiivse liikme, tuues põhjuseks meeleavaldusel kõlanud loosungite vastuolud isiklike väärtushinnangutega.

Kohalikel valimistel Piritalt Tallinna volikokku valitud EKRE liige Kairet Remmak-Grassmann teatas sotsiaalmeedias, et lahkub laupäevase meeleavalduse tõttu erakonnast.

„Ühe erakonna suurim eesmärk ei tohiks kunagi olla vastandumine, umbusu ja vihkamise külvamine ega toetuse kasvatamine ükskõik, mis hinna eest. Iga Eesti erakond peab seisma oma väärtuste ja eesmärkide eest ühiskonda tugevdades, mitte nõrgestades. Täna näen, et minu arusaam poliitikast ei lange enam paraku kokku erakonnaga, millesse olen panustanud selle esimesest kongressist saadik nii juhatustes, volikogus kui ka oma kodukohas. Annan teada, et lahkun Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast,“ kirjutab Kairet Remmak-Grassmann sotsiaalmeedias.

„Eilne meeleavaldus Vabaduse väljakul olukorras, kus plaaniline ravi peatatakse, kus arstid, õed ja hooldajad teevad üliinimlikke pingutusi ning võitlus käib inimelude nimel, ei luba mul enam vaikida ega jääda passiivseks kõrvaltvaatajaks. Mul on piinlik ja kahju, et inimeste tervis ja sissetulek, hirmud ning pettumused on seatud niivõrd küüniliselt valimisvankri ette. Seda aga paraku eile kõige ehedamalt nägime,“ lisab ta.

Remmak-Grassmanni sõnul on vastutustundetud EKRE juhtide tehtavad üleskutsed eirata reaalsust, eirata selle viiruse ohtlikkust ning püüdlusi sellega võitlemisel. „Ma ei soovi suletud Tallinnat ega Eestit, veel vähem aga kaotatud elusid ning murest murtud peresid. Mul on raske uskuda, et keegi võiks sellist asja tahta, kuid just sel teekonnal on mu endine koduerakond liikumas. Ma ei tea ega mõista, miks…“

Remmak-Grassmann lisab, et jääb siiski Tallinna Linnavolikogusse seisma Pirita inimeste eest, kes teda usaldasid ja kes talle oma hääle andsid. „Ma ei soovi, et linnaosa kaotaks volikogus ühe mandaadi, ning ma ei taha, et volikogukoht läheks erakonnale, mis ei jaga neid väärtusi, mida mind toetanud piritalased õigeks peavad.“

EKREst lahkus ka Lääne-Virumaal Kadrina vallas kohalikel valimistel suurima häälesaagi kogunud Siim Umerov. „Pole midagi parata – minu ja erakonna maailmvaade on aja möödudes aina rohkem lahku kasvanud. Viimased sündmused ja hiljutised sõnavõtud erakonna juhtide poolt ei sobi minu hinnangul vabasse ja demokraatliku ühiskonda. Vabaduste kaitse sildi all ei tohiks toetada liikumisi ja mõtteid mis panevad ohtu meie kaaskodanike elu,“ kirjutas Umerov.

Ta lisas, et erakonna eesmärk peab olema seista millegi eest, millegi poolt, mitte külvata umbusaldust ja viha meie riigi institutsioonide, vähemuste ja viimasel ajal aina rohkem, meie tublide tervishoiu töötajate vastu. „Pean ennast endiselt konservatiivse maailmavaate kandjaks ja seisan endale tähtsate väärtuste eest edasi,“ kinnitas ta.

Pühapäeval teatas erakonnast lahkumisest ka vandeadvokaat Urmas Simon ning
2014. aastal erakonnaga liitunud Mari-Liis Lillemets.