Vaktsineerimise ja piirangute vastased korraldavad 23. oktoobril Tallinnas Vabaduse väljakul järjekordset kogunemist. Fotol 24. juulil toimunud vaktsiinivastaste ülemaailmne meeleavaldus, mille puhul protestijad kogunesid samuti Vabaduse väljakule.

Foto: Stanislav Moškov
Priit Pärnapuu 23. oktoober 2021 10:00

Esmaspäevast, 25. oktoobrist, hakkavad Eestis kehtima senisest rangemad koroonapiirangud. Millised on aga seni olnud siinsed piirangud, kui võrrelda lähiriikidega? Vaata graafikutelt, kuidas on Eestis ja naaberriikides seni piiratud kooliskäimist, töötamist, linnade ja riikide vahel liikumist, ühistranspordi kasutamist, avalikke üritusi jms.

Oxfordi ülikooli sadakond teadlast ja üliõpilast jälgivad igapäevaselt, millisel moel 180 riiki võitlevad koroonakriisiga. Välja on valitud 17 erinevat indikaatorit, millega riikide meetmeid ühetaoliselt kirjeldada. Üheksa indikaatorit on otseselt seotud erinevate piirangutega. Iga päev ja iga riigi kohta pannakse kirja, kas üldse ja millisel kujul parasjagu piirang on kehtestatud. Kirjeldamisel kasutatakse skaalasid, mis ulatuvad nullist kuni 2−4. Null tähendab tavapärast, kriisieelset piirangute puudumist. Skaala teine äärmus tähendab väga rangeid piiranguid või lauskeeldu. Jälgimisel on nii kooli- kui ka töötamise piirangud, samuti erinevat laadi liikumis- ja kogunemispiirangud, lisaks ka maski kandmise kohustus.

Edasi lugemiseks: