Trumpi uus sotsiaalmeediaplatvorm on selgelt politiseeritud.

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 21. oktoober 2021 09:31

Endine USA president Donald Trump teatas plaanist käivitada uus sotsiaalmeediavõrgustik nimega TRUTH [tõlkes „tõde“] Social. Vabariiklase sõnul seisab uus platvorm vastu „suurte tehnoloogiaettevõtete türanniale ja opositsioonihäälte vaigistamisele“. Ehkki president on projekti suhtes optimistlik, kriitikud sellele suurt edu siiski ei ennusta.

Suurematest sotsiaalmeediaportaalidest löödi Donald Trump välja tänavu jaanuaris, kui USA pealinnas Washingtonis toimus nn Kapitooliumi mäss. Sellest ajast saati on nii vabariiklane kui ka tema nõunikud vihjanud, et plaanivad luua näiteks Facebooki ja Twitteriga konkureeriva portaali. Aasta alguses käivitas Trump blogi moodi veebisaidi From the Desk, ent sellel polnud pikka iga ja suleti juba kuu hiljem.

„Me elame maailmas, kus Talibanil on Twitteris suur mõjuvõim, ent teie lemmik Ameerika president on vaigistatud. Kõik küsivad mult, miks ei seisa keegi suurte tehnoloogiaettevõtete vastu? Peagi teeme seda meie,“ kuulutas endine riigipea. TMTG teatas, et portaaliga kaasneb ka videoteenus. Siiski ei usu paljud eksperdid, et Truth Socialil oleks suuremat edu ja see suudaks konkureerida Facebooki ja Twitteriga.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

EV 21. oktoober 2021 11:22
Kongress käseb sellest räusatorust Trumbi riigivastane räusk blokeerida või siis toru suletakse! Tormijooks Talvepaleele (Kapitooliumile) enam ei kordu, trampigu Putin jalgu ja ajagu vahtu välja palju tahes......
21. oktoober 2021 12:46
propagandameedia krigistab hambaid 21. oktoober 2021 09:55
Rahvas ärkab. Ka Eestis on pikemat aega vaigistatud nende inimeste arvamusi, mis ei ühildu peavoolumeediaga. Kommentaariumid on suletud . Meie ERR, .elfi, Postim jne järgivad üleilmsete Gigantide tegevust - tsenseerida eriarvamusi. Kui Twitter lubab Talibani kontodel tegutseda, aga peab ohtlikuks president DonadT-i , siis on sellega kõik öeldud. Töötajad, kes nendes meedia majades tegutsevad teenivad Orwellikku HeadUutilma ((
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS