Maailm

Läti peaminister tahab kehtestada kõigile üle 50aastastele inimestele vaktsineerimiskohustuse (44)

Toimetas Aare Kartau, 20. oktoober 2021 09:30

Peaminister Kariņš tahab, et eakad saaksid kiirelt vaktsineeritud – kasvõi kohustuslikus korras.

Foto: Zuma Press/Scanpix

Läti peaminister Krišjānis Kariņš teatas teisipäeval toimunud valitsuskabineti istungil, et soovib kehtestada kõigile üle 50aastastele kodanikele vaktsineerimiskohustuse. Paljud teised ministrid polnud siiski plaaniga nõus, teatab LETA.

Tervishoiuminister Daniels Pavļuts oli plaaniga päri. Ta selgitas kohtumisel, et eakate ja riskigruppidesse kuuluvate kodanike stimuleerimiseks on riigil siiski vaid piiratud vahendid. Samuti väljendas ta muret, et tekkida võivad juriidilised probleemid. Justiitsminister Jānis Bordāns märkis, et tema arvates oleks sellise kohustuse kehtestamine lausa koomiline, sest olulisem oleks muuta vaktsineerimine kohustuslikuks teatud ametite esindajatele. „Ma ei mõista, mida võiks eakate kohustuslik vaktsineerimine juurde anda,“ rääkis justiitsminister.

Mitmed ministrid ei toetanud samuti valitsusjuhi ega tervishoiuministri plaani. Viimane kolleegide kriitikaga aga ei nõustunud. Ta sõnas, et ei kuulnud arutelu käigus mingeid reaalseid soovitusi, kuidas eakate seas vaktsineerimist edendada. Kokkuvõttes tegi peaminister Kariņš koroonaviiruse operatiivrühmale ülesandeks kaaluda võimalusi, mis võiksid soodustada eakate vaktsineerimisprotsessi. Teatavasti on ligi pooled lätlastest vaktsineerimiskuuri lõpetanud.

Samal ajal läheneb Läti koroonasurmade arv 3000-le. Teisipäeval avaldatud andmete kohaselt lisandus 1394 nakatanut ja suri 23 inimest.

Samal teemal

19.09.2021
Läti läheb täielikult lukku – kehtestatakse komandanditund ja suletakse poed