Eesti uudised

Koroona laamendab koolides: haigestunud on sajad kooliõpilased ja kümned õpetajad (4)

Asso Ladva, 19. oktoober 2021 18:01
KOOLILASTELE PULKA NINNA EI TOPITA: Laste puhul kasutatakse testimismaterjali saamiseks kurguloputusvedelikku. Kevadel enne riigieksamit tegi sel moel koroonatesti Hugo Treffneri gümnaasiumi abiturient Jan-Erik.Foto: Aldo Luud

„Asi on päris hull. Meil on teisipäeviti andmete kogumise päev ja lõunaks, kui veel mõned koolid polnud oma andmeid edastanud, oli õpilaste seas koroonasse nakatunuid üle 200. Kevadise laine ajal oli suurim arv 80,“ ütleb Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave.

Valitsus otsustas teisipäeval, et pärast koolivaheaega lõpeb koolides kiirtestidega majandamine ja kõik vaktsineerimata õpilased, kes on puutunud kokku koroonapositiivsega, suunatakse PCR-testi tegema. Haridusministri nõunik Mario Kadastik põhjendab otsust, mille valitsus peaks lõplikult langetama neljapäeval, sellega, et lihtsustatud karantiini puhul jääksid kõik mittevaktsineeritud karantiini, aga test annab võimaluse sellest loobuda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.09.2021
Kallas: negatiivne test enam koroonatõendina ei kehti
19.09.2021
Ministeerium tahab koolides testida ka alla 12aastaseid
30.08.2021
SUUR KOROONASEGADUS! Ema pahandab: lasteaias levib viirus, aga kõik tõbised lapsed pole koju jäänud, terviseameti info liigub aeglaselt!
15.08.2021
DISTANTSÕPE PRESSIB PEALE! „Kool ei tegele enam õppetöö, vaid meditsiiniliste küsimustega!“