Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Kaks orkaani üle elanud Riina: keset kaost kasutasid inimesed võimalust poode röövima hakata (2)

Ohtuleht.ee, 20. oktoober 2021 11:00

Tänase saate külaline Riina Aab elab Briti Neitsisaartel. Kuigi üldiselt kirjeldab Riina seda paika kui paradiisi, siis on ta üle elanud ka kaks kohutavat orkaani: Irma 2017. aasta septembris ja Maria sama aasta oktoobris.

Veider on see, et just Riina võttis saabuvaid orkaane tõsiselt – samal ajal olid kohalikud veendunud, et midagi erilist ei juhtu. Reaalsus oli aga see, et Irma ja Maria sarnaseid orkaane poldud sealkandis lausa 90 aastat nähtud.

Riina jutustab orkaanide eel, ajal ja järgselt kogetust niiviisi, et kohati tulevad külmajudinad peale. Näiteks kõneleb ta sellest, kuidas tundis tsemendist maja värisemas, mil moel inimesed pärast orkaani varastama kukkusid (muide, Riina ja tema abikaasa kartsid, et ka nende juurde tullakse röövima), kuidas kõrvad valutasid ja stress kõrvakuulmisega trikitas, millist hirmu ta koges, kuidas orkaan neid ajutise päikesepaistega lollitas ja palju muud.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Samal teemal

13.10.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Eestlanna Iraagis: asutustesse sisenedes libistatakse auto alt läbi peegel – et seal poleks pommi
06.10.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Roadtrip Norrasse: kui mägedes autoga midagi juhtub, siis on ilmselt odavam see sinna jätta ja osta Eestis uus