Eesti uudised

Anneli Ott vastab kriitikale: kõik otsused tehakse laiapõhjaliselt, arvestades terviseameti ja teadusnõukoja soovitusi (43)

Toimetas Triinu Laan, 19. oktoober 2021 14:21

Foto: Martin Ahven

Etendusasutuste liit saatis teisipäeval kirja peaminister Kaja Kallasele, milles märgiti, et kultuuriminister ei tegele oma valdkonna probleemidega. Ott vastas kriitikale, et otsib piirangute aruteludel alati võimalusi kultuurivaldkonna võimalikult avatuna hoidmiseks.

Anneli Ott kinnitas, et ta on kohtunud palgateemal etendusasutuste juhtidega ning selgitanud riigieelarve kokkuleppeid ja võimalusi, vahendab ERR.

Samal teemal

„Eesmärk on hoida tasakaalu, et ebavõrdsus Eesti keskmise brutopalga ja kõrgharidusega kultuuritöötaja miinimumpalga vahel ei kasvaks veelgi. Viimasel kahel aastal ei ole miinimumpalk tõusnud ning kultuuritöötajate ootus ja sõnum minule on selgelt see, et 100eurone palgatõus on väga vajalik.“

Samuti rõhutas Ott, et kultuurivaldkonna vajaduste kompenseerimiseks võtsid nad kevadel vastu 42 miljoni euro suuruse lisaeelarve, millega on toetatud kultuurivaldkonna asutusi, organisatsioone, loovisikuid ja ettevõtteid praeguse kriisiga toimetulekul, taastumisel ning kriisi pikaajaliste mõjudega kohanemisel.

„Nii Keskerakonnas kui ka koalitsioonis otsime piirangute aruteludel alati võimalusi kultuurivaldkonna võimalikult avatuna hoidmiseks, seisan piirangute aruteludes kultuurivaldkonna poolt antud sisendi eest ning kõik otsused tehakse laiapõhjaliselt, arvestades lisaks ka terviseameti ja teadusnõukoja soovitusi,“ kinnitas kultuuriminister.

Samal teemal

19.10.2021
Etendusasutuste liit saatis peaministrile kirja: kus on kultuuriminister ja mida ta teeb?
16.10.2021
Alaliitudele eraldati 670 000 euro eest kriisiabi, enim said jalg- ja käsipallurid
24.09.2021
Kaheksa vaktsineerimata riigikogu töötajat ja minister Anneli Ott on eneseisolatsioonis
02.08.2021
KES MAKSAB: kas kultuuriminister Anneli Ott tasub koroonatestide eest enda või riigi rahakotist?