Poliitika

Lauri Läänemets pakub end sotsiaaldemokraatide juhiks: Eesti vajab tööinimese erakonda (32)

Toimetas Triinu Laan, 19. oktoober 2021 14:08

Lauri Läänemets

Foto: Tiina Kõrtsini

Sotsiaaldemokraadid põrusid kohalike omavalitsuste valmiste ajal haledasti nii pealinnas Tallinnas kui Tartus. Riigikogulane Lauri Läänemets, kes ka kaks aastat tagasi erakonna juhiks pürgis, kuid Indrek Saarele kaotas, teatab, et on taas valmis erakonna juhiks kandideerima.

„Sotsiaaldemokraadid üle Eesti tegid kohalikel valimistel korraliku tulemuse. Paraku ei teinud seda taaskord Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Me peame rääkima erakonnast ja valima uue suuna,“ kirjutab Läänemets sotsiaalmeedias.

Samal teemal

Ta tunnustab, et sotsiaaldemokraatide liikmete eestvedamisel võideti valimised 11 omavalitsuses – Hiiumaa, Saaremaa, Narva, Võru linn, Türi, Viljandi, Paide, Kadrina, Tartu vald, Kastre, Setomaa. Nende seas ajalooline võit Narvas, võidud maakonnasuurustel saartel, ainuvõim neljas omavalitsuses. „Müts maha meie kohalike juhtide ees – olete meie usk ja eeskuju!“

Selle edu kõrval aga tuli tugev tagasilöök Tallinna ja Tartu valimistulemustes. „Paraku on ridamisi viimaseid valimisi näidanud, et 2015. aastast erakonnas juhtivaks tõusnud suund on pidevalt ja püsivalt meie toetust murendanud. Loomulikult võib süüdistada lõputult väliseid tegureid ja õigustada, et rahvas äkki ei väärigi sellist erakonda. Või hoopis on aeg peeglisse vaadata ja küsida, kelle ja mille eest sotsiaaldemokraadid Eesti poliitikas seisma peavad,“ küsib riigikogulane ja jätkab:

„Demokraatlikud väärtused on meile väga olulised, kuid nende püsimise eeldus on inimeste toimetulek. Just sotsiaalset mõõdet on meie poliitikates viimastel aastael järjest vähem olnud.

Paratamatult maailma ees seisvate suurte muutustega toime tulemiseks vajab Eesti häbenemata vasakpoolset ja sotsiaalse õigluse eest seisvat erakonda. Tööinimese erakonda. Tasakaalustatud Eesti arengu eest seisvat erakonda. Loodust ja selle elurikkust kaitsvat erakonda. Mitte ainult haritlaste, vaid kõigi inimeste erakonda, kes suudab ühiskonnas pakkuda rolli igale inimesele sõltumata tema haritusest, elukohast või hoiakutest. Sotsiaaldemokraatia on maailmavaade mis mõistab, mitte ei mõista hukka. Need väärtused ning sihid peavad meie poliitikavalikutes määravale kohale tagasi tulema.

Tegelikult oli meil võimalus kirjeldatud teele pöörata juba kahe aasta eest üldkogul Tartus. Kuid toona jäi ülinapilt peale stagnatsioon. Tänan kõiki, kes olid minuga siis ja kes on mulle vahepealsetel aastatel toetust avaldanud! Teie usk ja soov muutuse järele kohustab mind ka täna! Seetõttu olen valmis kandideerima erakonna esimeheks, et pakkuda Eestile tugevat sotsiaaldemokraatlikku alternatiivi.“

Samal teemal

09.09.2021
Lauri Läänemets | Siseturvalisust kärbetest säästa lubav peaminister Kaja Kallas eksitab avalikkust
09.01.2021
GALERII | PÕHISEADUSKOMISJONI VALIMISED LÄKSID METSA: esimehena jätkab Anti Poolamets, aseesimehena Lauri Läänemets
08.01.2021
MÖLL TOOMPEAL JÄTKUB! Põhiseaduskomisjoni juht Poolamets: seltsimees sotsialist, ma palun lahkuda siit ruumist!
09.06.2019
Sotsiaaldemokraadid valisid erakonna esimeheks Indrek Saare