Poliitika

VÕIMULETRÜGINUTE KURITEOD | RAHVAS ON HÄÄLETANUD! Volikogudes hakkavad asju otsustama 30 kriminaalse minevikuga inimest (8)

Priit Pärnapuu, 19. oktoober 2021 14:27

Valituks osutusid ka (vasakult) Priit Toobal, Argo Luude ja Alar Nääme.

Foto: Kollaaž (Stanislav Moškov, Vida Press, Robin Roots, Alar Truu, Erki Pärnaku)

Kohalike volikogude valimistel pürgis võimule 215 kandidaati, kes olid varem kriminaalkorras karistatud. Rahvas hääletas neist võimule 30 inimest, kelle minevikku kuulusid salapiirituse vedu, peksmised, maksupettus, prostitutsiooniäri jne. Vaata täpsest ülevaatest, kui suure häälesaagi nad kogusid ning milliseid erakondi ja valimisliite esindasid.

Milliseid kuritegusid on kohalike valimiste kandidaadid minevikus korda saatnud, sellest andis Õhtuleht enne valimisi ülevaate artikliseerias „Võimuletrügijate kuriteod“. Pärast valimisi kokkuvõtteid tehes selgub, et kriminaalse minevikuga kandidaatidel läks vaid pisut kehvemini, võrreldes kõigi ülejäänutega. Kogu Eesti peale jaotati 10 025 kandidaadi vahel 1717 kohta volikogudes ehk 17,1% osutus valituks. Seevastu 215 musta minevikuga kandidaadist osutus valituks 30 ehk 14%.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.09.2021
„Must vöö – täielik enesekontroll.“ Kuidas pidada läbirääkimisi Mihhail Kõlvartiga?
11.09.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | KOKKUVÕTE: 215 kriminaalkorras karistatud kandidaati üle Eesti! Millise partei paturegister on kõige pikem?
06.09.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | KAGU-EESTI: kes purustas sõbratari lõualuu, kes võttis ministriametit pidades pistist, kes peksis raudkangiga. Pärast Õhtulehe paljastust lahkus üks kandidaat parteist
30.08.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | RAPLA- JA JÄRVAMAA: kes võlus torusiilist paugu välja, kes saatis sõbra enda eest ajateenistusse, kes peksis kardinapuuga, kes rattavõtmega