Poliitika

Edgar Savisaar: sotside koalitsiooni võtmine on kahe otsaga mäng (15)

Ohtuleht.ee, 18. oktoober 2021 21:09

Edgar Savisaar

Foto: Tiina Kõrtsini

Lasnamäel Vaba Eesti valimisliidus kandideerinud ja alla poole tuhande hääle kogunud Edgar Savisaar nentis sotsiaalmeedias, et aeg teeb oma töö.

„Kaotasin nendel valimistel palju hääli võrreldes eelmise korraga. Aeg teeb oma töö ja vanus ka. Võin valimisaruandesse muidugi kirjutada, et seekordsetel valimistel ei kulutanud ma ühtegi eurot,“ märkis Savisaar.

Savisaar ütles, et ta kandideeris koos algajatega, kellel ei olnud mingeid valimiskogemusi.

Samal teemal

„Usun, et suutsin üht-teist edasi anda ja riigikogu valimistele tulevad nad hoopis pädevamatena. Vähemalt ei lase endale liiga teha!“ kiitis Savisaar.

Samas kurtis ta, et teda ega Vaba Eestit peaaegu ühessegi meediakanalisse diskuteerima ei kutsutud.

„Ka Keskerakond kaotas Tallinnas nendel valimistel. Eelmine kord said nad 40 mandaati, seekord 38 mandaati. Täitus opositsiooni peamine unistus – Keskerakond kaotas pealinnas ainuvõimu. Sotside koalitsiooni võtmine on kahe otsaga mäng. Tavaliselt on olnud lihtne neid üle meelitada, tean seda ka enda kogemustest. Nad on ka kõige nõrgemad linnavolikogu parteidest. Aga kui vaadata seekordset koosseisu, siis põhiliselt on tegu riigikogu liikmetega, kes võivad olla tugevamast puust,“ arutles Savisaar.

Samal teemal

18.10.2021
Kes on Mustamäe kuningas Lauri Laats?
18.10.2021
Valimised nulliga läbinu: „Tahtsin teada, mis juhtub siis, kui mitte midagi ei tee.“
18.10.2021
ÕL VIDEO | EKSPERIMENT: kui lihtne on Narvas kohalikel valimistel hääli osta?
18.10.2021
Juhtkiri | Valimistel võitsid kõik?