Poliitika

MIS SAAB VÕIMUST TARTUS? Keskerakonna kehv häälesaak tekitab tüli. Kas Reformierakonna saab sootuks kõrvale jätta? (5)

Laura Saks, 18. oktoober 2021 17:05

Keskerakonna madat valimistulemust kommenteeris Jüri Ratas kui läbikukkumist. Reformierakond suhtleb aga Isamaa ja sotsidega.

Foto: Kollaaž (Aldo Luud 4x)

Kas Tartus kukkus Keskerakond tõesti läbi? Nõnda on öelnud partei esimees Jüri Ratas, ent piirkonnajuht Jaan Toots vaidleb vastu: „Kui omad inimesed vastu töötavad, siis see mõjub ka valijale.“ Valimispäeva öösel kutsusid reformierakondlased igatahes enda peole Tartus Atlantise majas hoopis külla sotsid ja isamaalased. Kas neist sünnib uus kolmikliit? Ent miks siis läks Tartu linnapea Urmas Klaasiga kohtuma ka Eesti 200 juht Kristina Kallas?

Tartus kaotas Keskerakond (KE) tänavuste valimistega volikogus kolm mandaati. Erakonna esimees Jüri Ratas mainis „Vikerhommikus“, et tulemus on läbikukkumine. Keskerakonna Tartu linna piirkonna esimees Jaan Toots seda aga nii ei näe. „Oli teada, et väga kõrget tulemust ei tule, sest Eesti 200 oli tulemas kellegi arvelt ja EKRE võtab Lõuna-Eestis väga palju Keskerakonna hääli. Nii oli see ka Tartus,“ selgitab Toots. „Loomulikult aitasid siin kaasa ka teatud artiklid, mis reedel välja tulid,“ vihjab Toots endise Tartu Keskerakonna juhi Aadu Musta intervjuule Postimehes, kus viimane ei jaganud kiitust ei praeguse juhi ega Tartu tuumiku kohta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.09.2021
KES KEDA?! Vaata pingereast, millised kandidaadid lõid valimistel platsi puhtaks
17.09.2021
ÕL VIDEO | RAHVAS ON RÄÄKINUD! Kas Tartus läheb tuliseks võitluseks Reformierakonna ja EKRE vahel?
21.08.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | TARTUMAA: kes käis politseiautoga salaküttimas, kes võltsis, kes püüdis varastada seitset kuuske