Maailm

REKORDILISED 1000 SURMA PÄEVAS: Venemaa püüab meeleheitlikult inimesi vaktsineerima saada (24)

Toimetas Annika Erg, 16. oktoober 2021 18:18

Koroonahaige transportimine Moskvas

Foto: Reuters / Scanpix

Venemaal registreeriti laupäeval tuhat koroonasurma. Tegemist on rekordiga, sest pandeemia algusest saati pole riigis nii musta päeva olnud.

Kreml näeb koroonakriisi lahendusena vaktsineerimist, mille suhtes on rahvas ülimalt skeptiline – kaitsepoogitud on seal vaid kolmandik inimestest, vahendas BBC News.

Venemaal on kroonaviiruse tõttu surnud 222 000 inimest. Sel laupäeval teatati 33 000 uuest nakatunust.

Valitsus on aga vältinud piirangute kehtestamist, kuna soovib, et majandus toimiks. Selle asemel püütakse inimesi vaktsineerima meelitada.

„Sellises olukorras, kus nakatunute arv kasvab, on ülioluline selgitada inimestele, et nad peavad minema vaktsineerima. Vaktsineerimata jätmine on äärmiselt vastutustundetu. See tapab,“ ütles presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Sellegipoolest väidab valitsus, et Venemaa tervishoiusüsteem ei ole üle koormatud ja tuleb kasvava patsientidehulgaga toime. Tervishoiuminister Mihhail Muraško julgustas koroonahirmu tõttu töölt lahkunud arste end vaktsineerima ja tagasi tööle tulema.

Aktiivseid koroonajuhtumeid on Venemaal praegu umbes 750 000, pandeemia algusest saati on nakatumisi kokku olnud ligi kaheksa miljonit.