Pilt on illustreeriv.

Foto: Robin Roots
Toimetas Keit Paju 16. oktoober 2021 10:25

Viimase nädala jooksul on üle Eesti olnud palju olukordi, kus inimesed on üritanud toidukauplustest söögi ja joogiga maksmata lahkuda. Suurtel jaekettidel on olnud probleeme Harjumaal, Tartus, Narvas, Kiviõlis, Võrus ja Valgas.

Tallinnas reageeris G4S-i patrullekipaaž sel nädalal kaupluse paanikahäirele, kui alaealine oli jätnud kauba eest tasumata. Patrull pidas isiku kinni ja andis politseile üle. Kaup tagastati rikkumata kujul kauplusele.

Kiilis reageeris patrullekipaaž samal päeval paanikahäirele ja kohale jõudes selgus, et eelnevalt korduvalt kauplusest varastanud isik on taas sisenenud poodi. Isik peeti turvatöötaja poolt kassast väljudes kinni. Läbivaatusel maksmata kaupa ei leitud, kuid eelnevatel kordadel maksmata jäetud kauba eest on kliendile tekitatud kahju summas ligi 400 eurot. Kohale kutsuti politsei ja isik anti neile üle.

Tartus tabas ühe jaeketi kaupluses G4S-i turvatöötaja isiku, kes üritas varastada kaks pudelit 0,5 liitrist piiritusjooki. Toode maksis ligi 16 eurot. Kaup tagastati ja isik anti üle politseile. Sarnane juhtum leidis aste ka Narvas, kus paanikahäirele reageerinud patrullekipaažid teatasid, et naisterahvas varastas neli pudelit alkoholi, koguhinnaga ligi 39 eurot. Naisterahvas peeti kinni, anti üle politseile ja kaup tagastati rikkumata kujul poele.

Valgas reageeris G4S-i patrullekipaaž kolmapäeval väljakutsele, kus pikanäpumehed üritasid kauplusest maksmata põgeneda. Isikud peeti politsei abiga kinni ja 31 euro väärtuses kaupa tagastati rikkumata kujul kauplusele.

„Olukord on olnud ärev viimasel nädalal, kuid õnneks oleme kiire reageerimisega suutnud kahjud ära hoida. Lisaks mainitud juhtumitele toimusid Võru ja Kiviõli toidukauplustes vargused summas alla 1 euro ja turvatöötajad pidid reageerima ka vargustele tanklates ja apteegis,“ ütles G4S-i teenindus- ja juhtimiskeskuse direktor Reiko Tääker.