Eesti uudised

Estonia teater esitas töötajatele ultimaatumi: detsembri alguseks peavad kõik olema vaktsineeritud (121)

Toimetas Keit Paju, 15. oktoober 2021 19:31
Rahvusooper EstoniaFoto: Tiit Tamme

Õhtulehele saabus vihje, et Rahvusooper Estonia saatis töötajatele teate, milles kirjutatakse, et need, kes detsembri alguseks vaktsineeritud pole, saavad sule sappa.

„Tulenevalt kohustusest tagada rahvusooperi tõrgeteta töökorraldus ja võimalikult ohutu töökeskkond, näeb meie riskianalüüs ette, et töötajad, kes töötavad teatris vältimatu lähikontakti tingimustes või teenindavad publikut, peavad olema vaktsineeritud,“ kinnitab rahvusooperi kommunikatsioonijuht Marion Leppik.

Seejuures lisab ta, et neil on õigus üle vaadata töösuhe töötajaga, kes vaatamata tööandja poolt antud hoiatusele ja mõistlikule ajale läbida vaktsineerimine, sellest keeldub.

„Erandiks on töötajad, kes esitavad tõendi, et vaktsineerimine on meditsiiniliselt vastunäidustatud. Samuti töötajad, kes on Covid-19 läbi põdenud ja sellest ei ole veel möödunud piisavalt aega, et vaktsineerida,“ täpsustab Leppik.

Leppiku sõnul on praeguseks suurem osa rahvusooperi töötajatest juba vaktsineeritud. „Kõigile, kes seda veel ei ole, on antud varuga aega seda teha.“