Eesti uudised

PESEME ROHELISEKS?! Kas biolagunevad ja taimsest materjalist pakendid löövad hoopis keskkonnale noa selga?

Laura Saks, 26. oktoober 2021 11:08

4 KOMMENTAARI

v
Vello/ 26. oktoober 2021 19:23
See, et midagi on valmistatud mõnest looduslikult kasvatatud materjalist, näiteks riisist, bambusest jne., sest ka nafta ja gaas millest enamik tänapäeval kasutavaid plaste on toodetud on tegelikult bioloogilist algupära ehk siis kunagi kasvanud taimede jäänused. Seega tuleks tähelepanu pöörata siis ikka eelkõige sellele, kas toode või siis pakend või kilekott on ka tõesti bioloogiliselt lagunev ja koos kõigi ülejäänud biojäätmetega sarnaselt komposteeritav.
e
Elsa/ 26. oktoober 2021 11:49
Ja kui vaielda, et klaaspakend on raske, siis tänapäeval sõidetakse ostukäruga otse auto juurde ja laotatakse pagasnik täis, tuppa tuleb küll muidugi tassida. Ja inimesed kellel pole autot saavad kasutada enda järel veetavaid ratastega kotte, umbes nagu reiskohvrid.
e
Elsa/ 26. oktoober 2021 11:44
Kõik pakendid võiksid olla taaskasutatavad, tugevamast materjalist ja pestavad ja neid saaks pandipakendina ära anda nagu pudeleid. Võiksid olla kindla välimuse ja suurusega karbid, mitte niipalju erinevaid nagu praegu kasutusel on. Näiteks kas ristküliku või ruudu kujulised karbid erinevate suurustega ja nende jaoks vastav automaat. Ka klaasi võiks rohkem kasutada, majoneesi, kohupiima, jogurti jne. jaoks ja jälle taaraautomaati.
m
maamiis/ 26. oktoober 2021 12:27
selle jutu järi tuleb välja ju ,et venelaste võim oli siin kõige "rohelisem ".Siis oli ju kõik ühesuguses pakendis ,või lausa ajalehte pakitud ,riideid lapiti kuni lõpliku lagunemiseni .kodumasinaid remonditi aastakümneid jne .Kas me tõesti sellist elu tahaksime tagasi?