Eesti uudised

Koalitsioon jõudis peredele elektrihinna kompenseerimises kokkuleppele (11)

Toimetas Triinu Laan, 14. oktoober 2021 19:36

Foto: Erki Parnaku

Koalitsiooni kokkuleppe järgi on kavas 20 miljoni euro eest kompenseerida omavalitsuste kaudu kuni 72 000 vaese pere elektri ja gaasi hinnatõus. Toetust on plaanis maksta saastekvoodi müügist rohkem laekuva raha arvelt.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles ERR-ile, et kompenseerimine toimub läbi kohalike omavalitsuste ning lõplik toetuste maht sõltub sellest, palju on toetuse taotlejad ja milline on siis elektri hind.

„Seda lõplikku numbrit on täna veel keeruline öelda. aga suurusjärk on kuskil 15 miljonit, võib arvata praegu,“ lausus Aas.  

Aasa sõnul tegeldakse praegu võimalusega, et saaks kompenseerida lisaks elektrile ka kütte- ja gaasihindade tõusu.

Samal teemal

Kompenseerimise periood on tagasiulatuvalt septembrist kuni järgmise aasta märtsini.

Keskkonnaminister Tõnis Mölder kirjutab sotsiaalmeedias, et valitsus leppis kokku mitmes olulises meetmes lisaks varasemalt otsustatud elektri, diisli, gaasi ja kütteõli aktsiisimäärade külmutamisele. Meetmete kogumaksumus ulatub ca 100 miljoni euroni.

„Hüvitame väikese sissetulekuga inimestele elektri-, toasooja ja gaasikulud tagasiulatuvalt. Juhul, kui elektrihind tõuseb üle 60 EUR/ MWh kohta, siis seda summat ületavat osa kompenseeritakse veel väljatöötamisel oleva koefitsendi alusel. See meede puudutab 70 000 leibkonda ja kompenseerimine toimuks läbi kohaliku omavalitsuse,“ kirjutab minister.

Lisaks otsustati langetada kõigile elektritarbijatele (nii ettevõtjad kui eratarbijad) võrgutasu poole võrra tänavu oktoobrist kuni tuleva aasta märtsini. Selle paketi maht ulatub kuni 75 miljoni euroni.

„Arutasime ka energiakandjate käibemaksu langetamist, kuid selles osas kokkulepet täna koalitsioonis ei ole,“ tõdes Mölder.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee