Maailm

Euroopa Komisjon elektrihinna tõusust: arvete maksmist tuleks lubada edasi lükata (5)

Ohtuleht.ee, 14. oktoober 2021 17:53
Foto: Erki Pärnaku

Euroopa Komisjon esitas kolmapäeval meetmepaketi, mida EL ja selle liikmesriigid võivad ülemaailmse energiahindade tõusuga seotud mõju leevendamiseks kasutada. Prognooside järgi kestab keeruline olukord läbi terve talve.

Energeetikavolinik Kadri Simson sõnas paketti tutvustades: „Energiahindade üleilmne tõus valmistab Euroopa Liidule suurt muret. Pandeemiast väljumisel ja majanduse jalule aitamisel on vaja kaitsta tarbijaid ja toetada Euroopa ettevõtjaid. Komisjon aitab liikmesriikidel rakendada meetmeid, et vähendada energiahindade tõusu mõju kodumajapidamistele ja ettevõtjatele. Samal ajal paneme paika muud keskpika perioodi meetmed, millega tagada, et meie energiasüsteem oleks tulevaste kõikumistega toimetulekuks vastupidavam ja paindlikum kogu energiasüsteemi ümberkujundamise vältel. Praegune olukord on erandlik. Üldiselt on energia siseturg meid viimase 20 aasta jooksul hästi teeninud, kuid me peame olema kindlad, et see on nii ka tulevikus, kui viime ellu Euroopa rohelist kokkulepet, suurendame energiasõltumatust ja püüdleme kliimaeesmärkide saavutamise poole“

Volinik Simson tutvustab teatist ja meetmepaketti neljapäeval, 14. oktoobril Euroopa Parlamendi liikmetele ja 18. oktoobril energeetikaministritele. Euroopa juhid arutavad energiahindade probleemi 21.–22. oktoobril toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel.

Euroopa Komisjoni kolmapäevase teatise ja meetmepaketiga saab lähemalt tutvuda SIIN.

Reformierakond ja Keskerakond jõudsid kolmapäeva õhtul sisulisele kokkuleppele energiahindade tõusu leevendamises tarbijatele, teatab ERRi uudisportaal. Meetme esimeses pooles soovib valitsus tänavu oktoobrist kuni tuleva aasta märtsini hüvitada pool võrgutasust. Teise osana meetmest plaanib valitsus maksta kohalike omavalitsuste kaudu täiendavat toetust väikese sissetulekutega peredele. See peaks mõjutama ligikaudu 72 000 leibkonda. Ühe võimaliku meetmena oli arutluse all ka käibemaksu langetamine, kuid selles kokkulepet ei saavutatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee