Maailm

SAATUSLIK TUTVUS: Briti kitarrist tegi juttu Gruusia tänavamuusikuga ja lõpetas surnuna jões 

Ohtuleht.ee, täna 17:18

Thomas Kennedy

Foto: GoFundMe

Briti muusikule sai saatuslikuks tutvus Gruusias, mille järel ta oimetuks peksti ja jõkke surema visati.

Gruusias õppinud 28aastase Thomas Kennedy surnukeha leiti 8. oktoobril Mtkvari jõest Kvakhvreli külast ning juhtumiga seoses vahistati viis meest: 28aastane Giorgi Balašvili, 17aastane Giorgi Ohhanašvili, 20aastane Giorgi Kareli ja 19aastane Zura Palavandišvili, vahendas Daily Mail. Neid ähvardab süüdimõistmisel 13-17 aasta pikkune vanglakaristus. Lisaks peeti kinni 24aastane tänavamuusik Vasil Okropiridze, kes eitab igasugust seotust mõrvaga.

Arvatakse, et Kennedy tegi juttu Okropiridze'ga, misjärel ilmus välja neli kahtlase taustaga meest, kes kutsusid teda õlut jooma. Purjakil olles tekkis nende vahel konflikt, millele järgnes saatuslik peksmine.

Politsei hinnangul oli Kennedy jõkke viskamise ajal elus, kuid teadvuseta. Peksjad pidasid teda ilmselt surnuks ja tahtsid laibast vabaneda. Mees heideti jõkke Gori linnas, kuid tema surnukeha liikus mitu kilomeetrit allavoolu ja see leiti kolm päeva hiljem.

Politsei hinnangul võtsid grusiinid Kennedy sihtmärgiks teadlikult, sest plaanisid teda röövida. Kennedy juurest ei leitud tema telefoni, rahakotti ega krediitkaarti. Politsei algatas mõrvajuurdluse, kui nad avastasid, et mehe telefon on müüdud kohalikku pandimajja.

Okropiridze eitas, et ta oli juhtumis kaasosaline. Teised mehed tunnistasid röövimist, kuid mitte mõrva ja väitsid, et Kennedy kukkus nende eest põgenedes ise jõkke ja uppus. Prokurör Mihheil Beriašvili seda juttu ei usu: „Meie hinnangul oli tegu ettekavatsetud mõrvaga, mille eesmärgiks oli hävitada teise kuriteo - röövimise - asitõendeid. Seda kõike tehti abitus seisundis inimesega.“

Manchesteris sündinud, kuid Iirimaal elanud Kennedy mängis kitarri, klaverit ja viiulit ning esines sageli tänavamuusikuna. Kohaliku meedia teatel saabus ta Gruusiasse 30. augustil ja asus õppima muusikakõrgkoolis.

„Meie elu pole pärast meie imelise, andeka poisi surma. Ta suri jõhkralt ja traagiliselt,“ kirjutas Kennedy perekond ühisrahastuslehel GoFundMe. Nimelt jääb neil puudu rahast, et noormehe surnukeha Gruusiast koju Iirimaale toimetada. Iiri võimud on lubanud perekonda igakülgselt aidata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee