Eesti uudised

Eesti kultuuripärand on hukule määratud? 20 aastat vana-tori hobuseid aretanud sakslanna: „Mul ei ole enam positiivset perspektiivi pakkuda.“

Keit Paju, 13. oktoober 2021 17:35

3 KOMMENTAARI

h
Hobusekasvataja/ 13. oktoober 2021 21:46
Höövelson ütles enam-vähem kõik ära. Muu on üldjoontes pullikaka. Wohlrabi probleemid on kinni tema iseloomus ja ületamatus võimes absoluutselt kõigiga, ka omaenese mõttekaaslastega, varem või hiljem leppimatult tülli minna. Mis hobusesse puutub, siis sellistele rasketele hobustele on tänapäeval kahjuks väga vähe turgu ja proua sakslanna tegevus paraku töötas selle turu tekkimiste vähestelegi võimalustele väga aktiivselt vastu. Kes tegi - ise tegi.
e
e./ 14. oktoober 2021 08:52
Kõrvaltvaatajale tundub isegi koomiline, et hobuseid peetakse Eestis pelgalt lemmiklooma või lõbustusvahendina nagu puudleid ja sportautosid. Aga vaataks asja sellest aspektist: Eesti on üle külvatud elutut kraami koguvate hiigelmuuseumitega, mis hoiavad alal eestlaste mat. kultuurijälge. Miks sama riik siis lausa põlgab nn. vanatüübilist Tori hobust, mis oli loodud sõjaeelse Eesti talumehe ideaalilähedaseks bioloogiliseks veo- ja künnitraktoriks? A proovige nt. Maanteemuuseumis mõnd eestiaegset teehöövlit utiili saata! Vat seda peetaks patuks erinevalt tööhobuse igavikku läkitamisest. Imelik!
k
kõik hästi/ eile 11:21
sama toimub juba aastaid eesti rahva vähendamisel , lihtsalt edu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee