Maailm

109 AASTAKS VANGI? Hispaanias algas suur korruptsiooniprotsess 70aastase politseiülema üle (2)

Toimetas Aare Kartau, 13. oktoober 2021 16:01

70aastast hispaanlane veedab ilmselt ülejäänud elu trellide taga.

Foto: EPA/Scanpix

Hispaanias algas kohtuprotsess skandaalide keskmesse sattunud kurikuulsa politseiülema üle. Kõigis väljapressimis- ja korruptsioonijuhtumites süüdimõistmise korral võib teda oodata maksimaalselt 109 aasta pikkune vanglakaristus, teatrab BBC.

70aastast Jose Manuel Villarejot süüdistatakse eelkõige selles, et ta lindistas salaja kõnelusi tippärimeestega ja kasutas heliklippe hiljem väljapressimiseks. Mõne juhtumi puhul hävitas ta ettevõtjate mainet teda rahastanud jõukate konkurentide heaks. Endine politseiülem vahistati kolme aasta eest. Tema kodust leitud salvestused on tekitanud kogu riigis ohtralt kõneainet.

Riigi kõrgeima kriminaalkohtu teatel kestab protsess ilmselt jaanuarini. Villarejole esitatud süüdistustega on seotud mitmed vägagi mõjukad inimesed – ettevõtjad, poliitikud ja isegi kuningliku perekonna liikmed. Politseiülem kuritarvitas oma positsiooniga kaasnevat juurdepääsu andmetele, mille müümise eest võis ta väidetavalt teenida miljoneid eurosid.

Protsessil osaleb Jose Manuel Villarejo kõrval veel 27 kohtualust. Nende hulgas on tema abikaasa, mitmed politseiametnikud ja ettevõtjad. Kokku leiti Villarejo valdusest 40 terabaidi ulatuses materjali. Ta on lubanud teha uurijatega koostööd ja „kõik paljastada“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee