Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Eestlanna Iraagis: asutustesse sisenedes libistatakse auto alt läbi peegel – et seal poleks pommi (1)

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2021 11:00

Tänase saate külaline Reena Siimer abiellus iraaklasega ning kolis mõneks ajaks Iraaki Kurdistani piirkonda elama.  

Kuigi meedias kujutatakse Iraaki tõeliselt ohtliku kohana, siis Reena igapäevases elus ohtu ei tajunud. Samas on lood, mida ta saates vestab, mõnevõrra mõtlema panevad… näiteks räägib Reena, et tema kodulinnas plahvatasid vaid mõned (!) pommid ning enne asutuste territooriumile minekut vaadati alati autode alumine osa peegliga üle, et seal poleks lõhkekeha.

Kui uurida, kuidas sealmail valgesse naisterahvasse suhtuti, vastab Reena esimesena, et pilte taheti teha. Üldiselt probleeme polnud, kuid loomulikult tuli kanda sündsamaid rõivaid kui Eestis. Saatekülaline muigab, et kui ta pani rätiku pähe (milleks ta kohustatud tegelikult polnud), muutusid turul hinnad alati odavamaks.

Iraagis on nii, et koduseinte vahel on võim naise käes – seega ei saa kuidagi öelda, et naised on islami usus väga alla surutud. Kui õrnema soo esindajad soovivad, võivad nad ka tööl käia.

Saates on veel juttu sellest, kuidas täiskasvanud mehed kardavad kassipoegi, ramadaanist, inimeste külalislahkusest ja palju muud.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Samal teemal

06.10.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Roadtrip Norrasse: kui mägedes autoga midagi juhtub, siis on ilmselt odavam see sinna jätta ja osta Eestis uus
22.09.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Paljud peavad Poola läbimist tüütuks, aga see on enamat kui lihtsalt transiidimaa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee