Eesti uudised

Kortermaja katusele päikesepaneelid paigutanud ühistud kaaluvad valgussärtsu jagamist elanikele

Elekter kortermaja katuselt: ventilatsiooni jaoks jätkub, korteritesse jagamiseks napib (3)

Asso Ladva, 12. oktoober 2021 15:52
KASULIK VIDIN: Päikesepaneelid katusele paigutanud korteriühistud kiidavad, et suvisel ajal jätkub neist nii ventilatsiooni kui ka pumpade jaoks ning saab veel elektrifirmalegi müüa.Foto: Aldo Luud

„See alginvesteering, mis tuleb teha selleks, et tarbijad saaksid Eesti Energiast nii-öelda mööda, nullib igasuguse mõttekuse ära. Majja tuleb ehitada sisuliselt teine elektrivõrk, igale korterile paralleelselt kaks süsteemi. Suhteliselt võimatu või siis väga keeruline,“ on elektriinsener Ragnar Roosi esmane hinnang plaanile jagada kortermaja katusel asuvate päikesepaneelide energiat lisaks maja üldelektrile veel igasse korterisse.

Tartus palju tähelepanu saanud pool sajandit vanade hruštšovkade ümber ehitamine tarkadeks majadeks sisaldas endas katusele päikesepaneelide paigaldamist. Need annavad elektrit ventilatsiooni ja muude seadmete jaoks ning päikesepaneelid saanud ühistud on nendega rahul. Kuigi elektrit tarbivaid vidinaid tuli renoveerimise käigus kamaluga juurde, siis tegelik elektritarbimine muutus väiksemaks. Nüüd mõlgutab paar ühistut mõtet, et lisaks maja üldelektrile võiksid päikesepaneelidest tulevast särtsust osa saada kõik korterid ehk kas oleks võimalik ja mõttekas jagada kohapeal toodetud elektrit korterite vahel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.10.2021
Börsil säriseb! Investorid lahkavad, miks Enefit Greeni IPO nii suurt elevust tekitab
28.09.2021
MIS IKKAGI SAAB ELEKTRIHINNAST? Poliitikud ja energeetikaettevõtja vaatasid tulevikku
23.09.2021
Jüri Laurson | Roheenergia tähendab sel talvel peeruvalgel istumist?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee