Kliimaaktivist Greta Thunberg 23. septembril 2019. aastal ÜRO kliimakonverentsil USAs esitamas kõnet „How dare you“ (ingl. k – kuidas te julgete).

Foto: AFP/Scanpix
Eesti uudised
13. oktoober 2021 18:00

KLIIMAPÄÄSTJA VÕI MANIPULEERITUD LAPS? Kas Greta Thunberg räägib tõtt? Miks ta on paljudele vastumeelne? (9)

18aastasel kliimaaktivistil Greta Thunbergil on väga palju pooldajaid, aga ka samavõrd palju vastaseid. Ühed leiavad, et Thunbergita poleks kliimaprobleemid nii paljudeni jõudnud. Mõne arvates on aga tegu manipuleeritud lapsega, kes ei oska välja pakkuda lahendusi. Õhtuleht uuris kliimaekspertidelt, kas neiu sõnavõtud on tõesed ja miks ta ikkagi inimesi niivõrd ärritab.

Kui Youtube'i videokeskkonda sisse toksida Greta Thunberg, leiab tema kõnesid ja ütlemisi ning loomulikult ka spekulatsioone ja kliimasoojenemise eitamist. Teadlased on kasvuhooneefektist teadnud küll juba 200 aastat ning kliimasoojenemisest 50 aastat, aga noor daam on saanud väga kenasti hakkama nende sõnumite levitamisega laiemale üldsusele. Cambridge’i ülikooli kliimamuutuste poliitikate uurimisgrupi teadusdirektor ning ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni kliimamuutuste poliitika rakendamise mõjude komisjoni kaasjuht Annela Anger-Kraavi ütleb, et tema teaduslik jutt ei jõuaks iialgi nii paljude inimesteni, kui seda on teinud Thunbergi valusad ja emotsionaalsed ütlemised. „Kas ta kindlad esinemised nüüd midagi läbirääkimiste käigus muudavad, kuid ta pöörab tähelepanu valukohtadele,“ märgib Anger-Kraavi.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99