Eesti uudised

KLIIMAPÄÄSTJA VÕI MANIPULEERITUD LAPS? Kas Greta Thunberg räägib tõtt? Miks ta on paljudele vastumeelne? (9)

Laura Saks, 13. oktoober 2021 18:00

Kliimaaktivist Greta Thunberg 23. septembril 2019. aastal ÜRO kliimakonverentsil USAs esitamas kõnet „How dare you“ (ingl. k – kuidas te julgete).

Foto: AFP/Scanpix

18aastasel kliimaaktivistil Greta Thunbergil on väga palju pooldajaid, aga ka samavõrd palju vastaseid. Ühed leiavad, et Thunbergita poleks kliimaprobleemid nii paljudeni jõudnud. Mõne arvates on aga tegu manipuleeritud lapsega, kes ei oska välja pakkuda lahendusi. Õhtuleht uuris kliimaekspertidelt, kas neiu sõnavõtud on tõesed ja miks ta ikkagi inimesi niivõrd ärritab.

Kui Youtube'i videokeskkonda sisse toksida Greta Thunberg, leiab tema kõnesid ja ütlemisi ning loomulikult ka spekulatsioone ja kliimasoojenemise eitamist. Teadlased on kasvuhooneefektist teadnud küll juba 200 aastat ning kliimasoojenemisest 50 aastat, aga noor daam on saanud väga kenasti hakkama nende sõnumite levitamisega laiemale üldsusele. Cambridge’i ülikooli kliimamuutuste poliitikate uurimisgrupi teadusdirektor ning ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni kliimamuutuste poliitika rakendamise mõjude komisjoni kaasjuht Annela Anger-Kraavi ütleb, et tema teaduslik jutt ei jõuaks iialgi nii paljude inimesteni, kui seda on teinud Thunbergi valusad ja emotsionaalsed ütlemised. „Kas ta kindlad esinemised nüüd midagi läbirääkimiste käigus muudavad, kuid ta pöörab tähelepanu valukohtadele,“ märgib Anger-Kraavi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2021
Vogue Scandinavia esimese numbri kaanel poseerib Greta Thunberg
26.07.2021
EESTI GRETA THUNBERGID ANNAVAD NÕU: meil ei ole vaja kümmet ideaalset veganit, vaid sadat inimest, kes söövad vähem liha
08.04.2020
Seisukoht | Mida Greta Thunberg minu asemel teeks?
19.02.2020
Georgi Sokolov | Eesti kliimamuutuste keskmes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee