Juhtkiri

Juhtkiri | Alar Karis soovib Eestile tarkust  (6)

Ohtuleht.ee, 11. oktoober 2021 18:38

Esmaspäeval ametivande andud tegevpresident Alar Karis rõhutas oma ametikõnes, et on teaduseusku, kuid soovib olla eri huvigruppide lepitaja. Samas kliimamuutuse eitajate, vaktsiinivastaste ja netitrollide südameid tal ilmselt kuidagi võita ei õnnestu.

Teadus, e-riik, vaba ühiskond ja kliimamuutus on uuele presidendile hingelähedased teemad. Siin on kahtlemata tööpõld lai. Tehtud on palju, aga nagu ta ise tabavalt märkis, on e-riik midagi lapiteki laadset, mis kriisioludes kipub rebenema sealt, kust jookseb ametkondade, aga mõnikord ka riigi ja erasektori vaheline piir.

Karis kindlasti püüab olla president kogu rahvale. See on kindlasti siht, mille poole püüelda, samas on hea märk, et ta saab aru, et see on siht, mis võib jääda lõpuni püüdmatuks.

Presidendina tahab Karis ennekõike olla tasakaalustaja ja kui vaja, ka lepitaja. See on üha olulisem ja samas ka raskem. Selge kahuripaugu asemel on uued lahinguväljad ja rindejooned ühiskonna teadlik lõhestamine ja hübriidkonfliktid. Kas Karis suudab teaduse usku mehena kasvatada usaldust rahva ja riigi vahel? Hoida Eesti head mainet? Kas piisab selleks ka väärikast ja pidulikust pasunahüüust, läikima löödud nööpidest ja oma pühade kirkust?

„Loodetavasti mõistate juba, et teadusvaldkonnast pärit inimesena häälestan oma mõtteid ja meeli ikka teadmistepõhises helistikus. See ei ole üksnes mu vabadus, vaid ka kohustus. Mis muud, kui tarkust Eestile!“ lõpetas ta kõne. Mis muud, kui jõudu tööle!

Samal teemal

11.09.2021
VIDEOD | Riigikogu liikmed Alar Karise kõnest: „Truudusvanne liberaal-demokraatlikule globalistlikule arengule planeedil Maa.“ „Nagu lapitekk.“ „Kõne oli pikk ja ilmselgelt ise kirjutatud.“