Poliitika

VIDEOD | Riigikogu liikmed Alar Karise kõnest: „Truudusvanne liberaal-demokraatlikule globalistlikule arengule planeedil Maa.“ „Nagu lapitekk.“ „Kõne oli pikk ja ilmselgelt ise kirjutatud.“ (70)

Ekvard Joakit, toimetas Triinu Laan | Videod: Hannes Dreimanis, 11. oktoober 2021 18:30

Foto: Erki Pärnaku

Eesti riik sai uue presidendi ning oma esimeses kõnes rõhutas Alar Karis vajadusele rahvast ühendada. Mida arvasid kõnest aga riigikogu liikmed?

Reformierakonna liige Kristen Michal toob välja, et presidendile on ootus, et ta oleks erakondade ülene.

„Arvan, et presidendi esimene kõne on natuke nagu lapitekk, kus ta võtab erinevad väljad kokku ja kirjeldab oma maailmanägemust. Tal on ametiajal aega oma sõnaga poliitikat mõjutada.“

MIchali sõnul on meil president, kes hoomab, mis Eestis toimub. „Ta austab, et iga erakond on isemoodi,“ leiab reformierakondlane, et Karis on tasakaalustaja.

Võrreldes Karisega oli Kersti Kaljulaid Michali sõnul kirglikum ja sirgjoonelisem. „Ta oleks võinud veel jõulisem olla,“ nendib saadik.

Keskerakondlane Viktor Vassiljev leidis, et president Alar Karis toonitas oma kõnes kõike, mida ta tahab oma presidentuuri ajal teostada.

„Iga president on rahvast ja poliitikuid ühendav, aga rahva ja poliitikute seas on alati inimesi, kes ei soovi, et neid ühendataks,“ ei tahtnud Vassiljev välja tuua ühtegi konkreetset teemat Karise kõnest.

EKRE liige Mart Helme tunnistab, et ta ei olnud Kersti Kaljulaiu kõne ajal riigkogu saalis. „Mul on mõningane tüdumus temast, eriti pärast viieaastast EKRE kiusamist. Ma ei tahtnud teda kuulata.“

Rohkem kui uue presidendi kõne kommenteerimist kritiseeris Helme president Kaljulaidi tegevust viimase viie aasta jooksul.

Samal teemal

11.10.2021
REPORTAAŽ | Eesti sai uue presidendi. Kohal oli isegi saalist väljumist vältinud Mailis Reps
11.10.2021
Juhtkiri | Alar Karis soovib Eestile tarkust
11.10.2021
Alar Karis: vajame väärikat ja pidulikku pasunahüüdu, läikima löödud nööpe
11.10.2021
Kersti Kaljulaid: ma ei ole kunagi vait, kui kõne all on meie julgeolek, ohus on meie vabadused või liiga tehakse nõrgematele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee