Eesti uudised

160 000 EUROT VÄÄRT KÜSIMUS: miks pole Eestis ülevaadet nõuetele mittevastavatest maskidest? (2)

Marvel Riik, Ekvard Joakit, 12. oktoober 2021 10:42

„SAATKE KIRJALIKULT.“ Eelmise valitsuse kapten Jüri Ratas ei soovinud telefonitsi vastata küsimusele, miks ei toetatud rahaliselt seda, et terviseamet kontrolliks Eesti turul olevaid maske. Ta tahtis vastuse puhul abi valdkonna eest vastutavalt ministrilt.

Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Priit Simson / Ekspress Meedia)

Kui palju on Eestis müügis ja kasutusel maske, mis ei vasta nõuetele? Veelgi enam – selliseid, mille koostisesse võivad kuuluda toksilised kemikaalid? Terviseametil pole sellest täielikku ülevaadet. Maskide üle taheti küll järelevalvet teha, kuid Jüri Ratase juhitud valitsus ei olnud nõus selleks raha eraldama. Nüüd aga valutab maskide pärast südant riigikogu sotsiaalkomisjon, mida juhib Ratase parteikaaslane!

Koroonapandeemia alguses oli paras virvarr. Valitses hulk teadmatust ehk pimeduses tuli koperdada oma parima äranägemise järgi. Muuhulgas tekitas segadust, kas ja kuivõrd on maskidest kasu viiruse leviku piiramisel. Millal ja kuidas neid tuleb kanda? Terviseamet, teadlased ja valitsus murdsid selle üle piike. Toonaste otsustajate sõnul joonistusid välja väga erinevad lähenemised: maskikandmisele tuleb läheneda tõenduspõhiselt ja kui maski pole, siis ka sall on parem kui ei midagi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.10.2021
Seisukoht | Mis õigusega sa ei kanna maski?!
08.10.2021
Läti plaanib kehtestada kolm kuud kestva eriolukorra, mille ajal ei lubata vaktsineerimata inimesi kaubanduskeskustesse
07.10.2021
Irja Lutsar: ma ei kujuta ette, kuidas edasi elada, kui su neli õde surevad ühel nädalal nakkushaigusse nagu mu vanaemal
04.10.2021
MIKITAMÄE KOROONAPÕRGUS SURI KAHEKSA VANURIT: „Lähedased ei soovinud nende vaktsineerimist.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee