Maailm

Läti koroonaekspertide rühm lõpetas koostöö valitsusega (7)

Toimetas Aare Kartau, 11. oktoober 2021 14:40

Ekspertrühma ja valitsuse koostöö ei sujunud. Foto on illustreeriv.

Foto: AFP/Scanpix

Akadeemiline ekspertrühm, mis aitas Läti valitsusel Covid-19 seotud piiranguid hinnata, lõpetas määramata ajaks tegevuse. Rühma esindaja Klāvs Sedlenieks teatas esmaspäevases avalduses, et koostöö valitsusega ei õigustanud nende jõupingutusi, vahendab LSM.

Teadlastest moodustatud rühm loodi tänavu märtsis. Nende töö – hinnata ja toetada valitsuskabineti otsuseid seoses Covid-19 piirangutega – oli vabatahtlik ja tasustamata. Näiteks hindasid eksperdid valitsuse koostatud stsenaariumite mõju koroonaviiruse levikule, avalikkuse reaktsioonile ning ühiskonnale ja majandusele. Uute ja konkreetsete lahenduste väljapakkumine rühma ülesannete hulka ei kuulunud.

Ekspertrühma arvates polnud koostöö valitsusega optimaalne. Grupi esindaja Sedlenieksi sõnul polnud nad rahul sellega, et ekspertide seisukohad muutusid poliitilise protsessi osaks, mitte ei aidanud valitsust teadlike valikute tegemisel. Seetõttu pidas rühm põhjendatuks oma tegevus määramata ajaks peatada. Siiski ei välistatud võimalust koostööks kunagi tulevikus.

Esmaspäeval algas Lätis kolm kuud kestev eriolukord, mis seab eelkõige vaktsineerimata kodanikele karme piiranguid.

Samal teemal

08.10.2021
Läti plaanib kehtestada kolm kuud kestva eriolukorra, mille ajal ei lubata vaktsineerimata inimesi kaubanduskeskustesse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee