Krimi

Tõstukijuht astub kaastöötaja surma tõttu kohtu ette (3)

Keit Paju; Siim Randla, 11. oktoober 2021 06:04
Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia

Prokuratuur saatis kohtu ette merekonteineris laadimistöid teinud tõstukijuhi, kes sõitis otsa kolleegile, kes kaotas elu.

Tööõnnetus juhtus 2018. aasta detsembris Harku vallas Rannamõisa külas, kus oli ettevõtte terrioorium. Töötaja Mihkel sõitis ratastõstukiga, tegi laadimistöid merekonteineris.

„Kuna ratastõstukil olid sisseveetavad esituled ja ei olnud võimalik näha teist töötajat, kes oli tumedates riietes ja sõitis tõstukiga talle otsa. Töötaja jäi konteineri seina ja tõstukiga tõstnud asja vahele ja suri vigastustesse sündmuskohal,“ ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Marie Aava.

Prokuratuur leiab, et Mihkel jättis täitmata tööohutusnõuded, mida oleks pidanud täitma. Talle esitati süüdisus tööohutusnõuete eiramise eest.

Mõni aeg tagasi saatis Põhja ringkonnaprokuratuur kohtusse 2018.aasta septembris Tallinnas Tammsaare pargi ehitustöödel hukkunud mehe surma põhjuste uurimiseks alustatud kriminaalasja.

2018. aasta 10. septembril toimusid Tammsaare pargis vana turu arheoloogilisel väljakaevamisel lammutustööd, mille käigus varises vana turuhoone keldri võlvlagi kokku: keldrikorrusel töötanud 43aastane ehitaja jäi laevaringu alla ja suri saadud vigastustesse sündmuskohal.

Süüdistused esitati kolmele füüsilisele ja kolmele juriidilisele isikule, kes eirasid töötervishoiu- ja ohutusnõudeid ning põhjustasid oma tegevusega inimese surma.