Krimi

Politsei paljastab: ajalehe Rahvuslik Teataja toimetaja varjas enda juures tagaotsitavat Meelis Kaldalu (54)

Ohtuleht.ee, 9. oktoober 2021 19:58

Politsei.

Foto: Martin Ahven

Sotsiaalmeedias levib video, mis levitab väärinfot. Varro Vooglaid jagab videot, kus Jaan räägib, kuidas politsei asjata tema elamisse tungis ja justkui liigselt reageerides tema kodu lõhkus ja privaatsust häiris.

„Kurb on näha, kuidas Jaan püüab jätta muljet nagu tema õuele tuldi asjata olgugi, et ta varjas oma kodus tagaotsitavat, kes on talle vägagi hästi tuttav,“ algab politsei postitus.

„Tõsi on see, et 5. oktoobril tegi Lõuna prefektuur Raplamaal Jaani kinnistul läbiotsimise tabamaks tagaotsitavat Meelis Kaldalu. Paraku oli kinnistu omanik Jaan tõrges politseiga koostööd tegema ega soostunud ust avama, mistõttu tuli politseil kasutada jõudu valdusesse sisenemiseks, kuna oli teada, et seal võidakse varjata tagaotsitavat. Läbiotsimise käigus saadigi kinnitust, et Kaldalu on end seal varjanud, sest sealt leiti erinevaid talle kuuluvaid isiklikke esemeid. Samuti selgus kohapeal, et enne läbiotsimist oli Kaldalu majast lahkunud. Teadmata, et toimub läbiotsimine, oli ta teel tagasi Jaani majja, kuid märgates eemalt politseid, põgenes ta tagasi metsa. Metsa põgenenud Kaldalu ei jäänud aga ka politseinikele märkamata,“ täpsustab politsei.

„Ennetamaks, et mees end pimedal ajal maastikul põgenedes ohtu seab ning kindlustamaks, et tagaotsitav tabatakse, vaatas ümberkaudse metsa üle kopter, mille osalemine taolistel maastikuotsingutel on tavapärane. Selle tulemusel tabati Kaldalu umbes poole kilomeetri kauguselt mahajäetud majast. Ta peeti kinni ning praeguseks on ta kohtu loal vahi alla võetud. Meelis Kaldalu kuulutati tagaotsitavaks tänavu kevadel, sest ta hoidis kõrvale kriminaalasja kohtumenetlusest.“