Maailm

Noor naine hüppas kuumaveeallikasse kukkunud koerale järele ja sai ränki põletushaavu (11)

Toimetas Annika Erg, 7. oktoober 2021 23:42

Kuumaveeallikas Yellowstone'i rahvuspargis.

Foto: AFP / Scanpix

Ameerikas sai raskelt viga noor naine, kes hüppas Yellowstone'i rahvuspargis kuumaveeallikasse, et päästa oma koera.

20aastase naise elu päästis tema isa, kes reageeris sekunditega ja tiris ta umbes 93kraadisest veest kiiresti välja, vahendas BBC News. Koer kahjuks suri hiljem.

USA rahvuspargiteenistus kirjeldas, et Washingtoni osariigist pärit naine väljus 4. oktoobril oma autost ja üritas plehku pannud lemmikut kätte saada. Ta järgnes koerale allikasse, mis kannab nime Maiden's Grave Spring. Õlgadest jalataldadeni kannatada saanud naine toimetati haiglasse helikopteriga.

Pargiteenistus ei avaldanud naise isikut, kuid tema ravi jaoks hakati raha koguma ühisrahastusplatvormil GoFundMe. Laiha Slaytoni õde Kamilla Slayton kirjutas Instagramis, et Laiha oli vees umbes kaheksa sekundit ning sai teise ja kolmanda astme põletushaavu.

„See tähendab, et meie isa tiris ta välja erakordselt kiiresti. Tal vedas tohutult. Isa päästis ta elu,“ kirjutas Kamilla.

Laiha jääb kunstlikusse koomasse kaheks-kolmeks nädalaks ja peab haiglas veetma kaks kuud. „Mu õe peopesad on täielikult hävinud ja tõenäoliselt opereeritakse tal ka ülejäänud keha,“ seletas Kamilla.

Yellowstone'i veebileht märgib, et kuumaveeallikate tõttu on surma saanud üle 20 inimese, mis teeb allikatest kõige ohtlikuma loodusliku vaatamisväärsuse selles pargis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee