Maailm

Põhja-Korea soostus viimaks koroonaabi vastu võtma (4)

Greete Kõrvits, 7. oktoober 2021 20:55
Foto: EPA/Scanpix

Ehkki Põhja-Korea pole ametlikult teada andnud veel ainsastki koroonaviirusesse nakatumise juhtumist, võtsid nad vastu maailma terviseorganisatsiooni (WHO) saadetud abivahendid. Suletud riiki transporditi Hiina kaudu nii ravimeid, meditsiinivahendeid kui ka testimiskomplekte.

Põhja-Korea oli enne koroonapandeemiat niigi eraklik, ent viiruse levikuga pani riik piirid veelgi rangemalt kinni. Hoolimata viimastel aastatel kehvenenud majanduslikust seisust seiskus pea täielikult ka piiriülene äri (mis toimub peamiselt Hiinaga). Käivad isegi kuulujutud, et piirivalvuritele on antud käsk kõik piiriületajad lihtsalt maha lasta.

Samal teemal

NPR vahendab, et kuigi Pyongyang seda ei tunnista, näib ääretult ebatõenäoline, et piirangutest hoolimata oleks riik viirusest täielikult puutumata. Seda kahtlust süvendab veelgi see, et WHO võib neile nüüd abi saata. Põhja-Korea väitis organisatsioonile, et tegi septembri viimasel nädalal 40 700 koroonatesti ‒ kõik viimseni negatiivsed.

Vaktsiinide vastu valitsus aga veel nii suurt huvi ei tunne, ehkki massiline vaktsineerimiskampaania on neil väidetavalt plaanis. ÜRO rahvusvahelise abiprojekti COVAX raames pakutud välismaa vaktsiinidest keeldus Pyongyang resoluutselt. Ekspertide sõnul on küsimus ilmselt selles, et diktaator Kim Jong-un (pildil) tunneb kerget ebamugavust, et COVAX on välismaa projekt, mis ei anneta vaktsiine niisama pimesi, vaid jälgib ka nende korrektset kasutamist.

Samal teemal

27.08.2021
Kim Jong-uni õde: lõpetame sõja, kui Soul paremini käituma hakkab
09.08.2021
Jaapanlanna kaebas Põhja-Korea aastakümnetepikkuse piina eest kohtusse