JUBA NAGU VANAD SÕBRAD: Xavier Chatel ja Juji.Foto: AFP/Scanpix
Greete Kõrvits 7. oktoober 2021 21:45

Kabulist evakueeritud afgaani tüdrukust jäi tema maha tema lemmik ‒ maina nimega Juji. Lapsel oli lind riigist põgenedes kaasas, ent Araabia Ühendemiraatidest Prantsusmaale suundunud lennukile sulelist hügieenikaalutlustel ei lubatud.

Prantsuse suursaadikul Xavier Chatelil hakkas õnnetust linnust ja veelgi õnnetumast, vaikselt pisaraid poetavast tüdrukust kahju ning ta lubas linnu enda hoole alla võtta. Nüüd elabki too tema Abi Dhabi residentsis, ehkki Chatel lubab, et ühel päeval annab ta Juji tema õigele omanikule tagasi. Tüdruku tänumeel oli tema näost silmaga nähtav, kirjeldas Chatel Twitteris.

Sõpruse algus oli diplomaadil ja värvulisel keeruline. Teel lennujaamast õnnestus Jujil saadiku autos oma karbist välja pääseda ning, noh… Nagu Chatel diplomaatiliselt kirjeldab: korraldas paraja segaduse. Ent kui mees ostis talle uue puuri ning viis teda hommikuti välja teiste lindudega suhtlema, tundis Juji end juba päris hästi. Pärast mitmepäevast kannatlikku õpetamist oskab ta isegi öelda „Bonjour!“ ehk „Tere!“.

JUBA NAGU VANAD SÕBRAD: Xavier Chatel ja Juji.Foto: AFP/Scanpix