Sisuturundus

Kanal 2 „Südamesoov“ täidab terve elu lastekodus kasvanud pimeda noormehe unistuse 

Kanal 2, 27. september 2021 10:00

Pühapäeval kell 20.05 toob Kanal 2 saade „Südamesoov“ ekraanile 18-aastase Marki loo, kes on elanud Tallinna Lastekodu puuetega laste majas terve oma elu. Ta on pime noormees, kes on hoolimata kõigest säilitanud suure elurõõmu ja armastuse kõigi vastu enda ümber ning nüüd seisab ta uue eluetapi lävel. 

Markist andis „Südamesoovile” teada tema endine kasvataja Maie, kellele poiss oma olemusega hinge jäi. Mark on uudishimulik, iseloomult hakkaja ja rõõmsameelne, kuid tema võimalused suhtluseks ning rakendada huvi maailma vastu, on piiratud. Veel eelmisel õppeaastal käis ta meele- ja kõnepuudega laste erivajadusi arvestavas Tallinna Heleni koolis, kus kohtus igapäevaselt klassikaaslaste ja sõpradega, kuid nüüd on kool lõpetatud ning otsida tuleb uusi väljakutseid ja võimalusi sõpru leida.

Marki huvitavad väga erinevad tehnoloogilised võimalused, mida pimedad kasutada saavad. Ta on kuulnud, et on olemas võimalus tegutseda arvuti ja internetiga ning unistab sellest, et ka tema saaks päris ise digimaailmas hakkama. Eesti Pimedate Liidu juhatuse esimees Jakob Rosin ütleb, et tema enese tehnoloogiahuvist kannustatud elu on hea näide sellest, kuidas digivahendid pimedatele ning vaegnägijatele palju võimalusi juurde annavad. Hea meelega on Jakob nõus Markile näitama, kuidas on arvuti abil võimalik avastada digimaailma võimalusi.

Mark ei jõua ära oodata arvutikursusi, et hakata uurima, kuidas töötab internet ja kus tegutsevad seal tema kaugeks jäänud sõbrad. Ta tahaks teada, milliseid uudiseid laias maailmas kajastatakse ja milliseid lemmikhelilooja Veljo Tormise lugusid veel Youtube’ist kuulata saab.

„Südamesoov“ on Kanal 2-s juba pühapäeval kell 20.05.