RAHA ÜLE? Inimene peab ise alustama võla aegunuks tunnistamise menetlust. Keegi teine seda tema eest teha ei saa. Kui ta seda ei tee, võtab kohtutäitur võtab tema kontolt raha ka aegunud võla eest.Foto: Aldo Luud
Kristjan Väli 5. oktoober 2021 20:35

Teisest pensionisambast välja võetud rahast maksid paljud ära ka selliseid võlgu, mis seaduse järgi olid juba aegunud. Ehk siis nende endi passiivsus maksis rahaliselt kätte. Urmas aga kirjutas ammusest üürivõlast pääsemiseks kohtutäiturile avalduse, millega soovis seda aegunuks tunnistada. Sellist asja tegi ta elus esimest korda ja sattus segadusse.

Urmasel oli 2008. aastast üleval korteri üürivõlg umbes 1200 eurot. Selles korteris ta enam ei ela. Tema kõrvu jõudis uudis, et on võimalik pöörduda kohtutäituri poole, saamaks lahti aegunud võlast. „Esitasin kohtutäiturile võla aegumise avalduse ja maksin 18 eurot. Hiljem tuli e-kiri, et tuleb maksta kohtutäiturile tasu , mis oli umbes 130 eurot. 126 vist. Teadsin juba alguses, et see on vajalik, ning sellega oli kõik okei,“ lausub Urmas. Edasi läks asi aga segaseks.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99