TRAHVIOOTUS: Sissetulekute kasvades ei ole samale tasemele jäänud trahvimääral enam sellist mõju kui selle kehtestamise ajal, sest trahvi osakaal väljaminekutest on väiksem.

Foto: Teet Malsroos
Ekvard Joakit 5. oktoober 2021 21:00

Tuleval aastal muutub liikluses kiiruse ületamine senisest märksa kulukamaks. Kõige kopsakam automaatselt määratud trahv võib 1. märtsist 2022 küündida praeguse 190 euro asemel suisa 300 euroni. 66 protsendi võrra – kuni 100 euroni – tõusevad ka väiksemate kiiruseületamiste eest määratavad mõjutustrahvid.

Peamiselt põhjendavad asjaosalised värsket otsust elatustaseme tõusuga. Varasemad trahvimäärad olevat lihtsalt ajale jalgu jäänud ega suutvat eestlasi enam seaduskuulekaks sundida. „Trahv on üks osa tervikust liikleja mõjutamisel, kuid liiklusrikkujate käitumisest näeme, et praegused trahvimäärad ei täida enam oma eesmärki. Vahepealsetel aastatel on inimeste elatustase niivõrd palju tõusnud, et kiiruse ületamisel saadav trahv enam kellegi käitumist oluliselt ei mõjuta,“ nentis politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99